Szereg krótkich szkoleń tematycznych i specjalistycznych adresowany jest do osób zatrudnionych bezpośrednio w kontroli i audycie wewnętrznym lub ponoszących odpowiedzialność za kontrolę lub audyt wewnętrzny w swojej organizacji. Dedykowany jest każdemu, kto pragnie udoskonalić swoje umiejętności zarządzania przez wykorzystanie i stosowanie pozytywnych aspektów audytu wewnętrznego oraz procesów zarządzania ryzykiem.

 


 

Uczestnicy

Szkolenie skierowane jest do osób zajmujących się problematyką  zarządzania ryzykiem w przedsiębiorstwie. W szczególności zaś kierowane jest do: risk managerów, project managerów odpowiedzialnych za funkcjonowanie systemu zarządzania ryzykiem oraz kadry kierowniczej nadzorującej zarządzanie ryzykiem  poprzez Komitet ds. Zarządzania Ryzykiem, czy Komitety Sterujące weryfikujące  realizację projektów. Ponadto przedmiotowym szkoleniem mogą być objęci  pracownicy  zatrudnieni na stanowiskach związanych z audytem i kontrolą wewnętrzną (m. in. pracownicy działów audytu, kontroli wewnętrznej, specjaliści ds. zarządzania projektami).

 

Cel szkolenia

Celem szkolenia jest przede wszystkim zaznajomienie uczestników z zasadami zarządzania ryzykiem wynikającymi ze standardów i dobrych praktyk. W szczególności omówienie najczęściej spotykanych problemów przy wykonywaniu obowiązków związanych z zarzadzaniem ryzykiem na poziomie przedsiębiorstwa oraz na poziomie projektu oraz ułatwienie wdrożenia polityk i procedur umożliwiających skuteczne zarzadzanie ryzykiem w firmie.

 

Program szkolenia

1. przegląd międzynarodowych standardów zarządzania ryzykiem.  

2. zapoznanie się z wybranymi standardami w zakresie zarzadzania ryzykiem wynikających m.in. z takich norm jak:

- Standard FERMA  - A Risk Managemant Standard (UK 2002),

- Standard COSO II – Zarządzanie Ryzykiem Korporacyjnym  - Zintegrowana Struktura Ramowa (USA 2004),

Standard  ISO 31000:2009 Risk Management – Guidelines for principles and implementation of risk management,

- Standard The Orange Book Management of Risk – Principles and Concepts (2004),

- Standard COBIT  

- Standard AS/NZS 4360:2004 Risk Management (Australia, Nowa Zelandia 2004).

3. zapoznanie się z wybranymi  standardami w zakresie zarządzania ryzykiem w projekcie poprzez analizę wybranych elementów metodyki PMBOK i PRINCE 2,

4. powołanie Komitetu ds. zarządzania ryzykiem

5. funkcja, obowiązki i rola Komitetu ds. zarządzania ryzykiem,

6. funkcja, obowiązki i pozycja risk managera, oraz project managera.

7. przygotowanie i wdrożenie dokumentów polityki oraz procedury zarządzania ryzykiem,

8. wybór właściwej metodyki zarządzania ryzykiem,

9. przeprowadzenie analizy ryzyka w przedsiębiorstwie i projekcie - case studies

 

Prowadzący

mgr Artur Miętus,

Absolwent Wyższej Szkoły Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na wydziałach prawa i ekonomii. Od siedmiu lat jestem zawodowo związany z audytem i kontrolą wewnętrzną w administracji państwowej, a następnie w jednej z wiodących firm przemysłu zbrojeniowego w Polsce. W 2008 r. byłem odpowiedzialny za wdrożenie Zintegrowanego Systemu Zarządzania Ryzykiem według standardów COSO II w jednej ze spółek Skarbu Państwa. Obecnie monitoruję i udoskonalam zapoczątkowany sześć lata temu proces poprzez weryfikację szans i zagrożeń oraz prowadzenie szkoleń wewnętrznych w zakresie audytu, kontroli wewnętrznej i zarządzania ryzykiem korporacyjnym. Od 2009 r.  jestem wpisany na listę certyfikowanych audytorów Polskiego Instytutu Kontroli Wewnętrznej. Ponadto posiadam Certyfikat Księgowego uzyskany według wymagań określonych przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce oparty na Międzynarodowych Standardach edukacyjnych ustalonych przez IFAC. W listopadzie 2011 r. byłem gospodarzem spotkania poświęconego Metodyce Analizy Ryzyka zorganizowanego przez IIC Polska. Od czerwca 2012 roku do 31 sierpnia 2015 roku byłem  Członkiem Komisji Rewizyjnej w IIC Polska.

 

Udział przyznaje

  • 12 punktów w Programie Ustawicznego Kształcenia 

         Krajowej Listy Profesjonalnych Audytorów i Kontrolerów Wewnętrznych

 

Miejsce realizacji

Warszawa, możliwe miejsca realizacji :

Siedziba PIKW, ul. Sienna 93 lok.35 

Hotel Colibra, ul. Wolska 191,

Centrum szkoleniowe BusinessRoom,  ul. Grójecka 1/3

opcjonalnie - Ruda Śląska*

(*uruchomienie uwarunkowane jest liczebnością grupy na poziomie min. 6 osób)

 

Uczestnictwo w szkoleniu

Koszt uczestnictwa i warunki udziału zawarte są w formularzu zgłoszeniowym.

Pobierz Zgłoszenie_udziału

Jeśli spełniają Państwo ustawowe wymogi, dotyczące zwolnienia z podatku VAT, prosimy o wypełnienie i dołączenie do zgłoszenia, załącznika zamieszczonego poniżej:

Pobierz Oswiadczenie VAT

 

Kontakt

Agnieszka Tomaszewska - Inspektor ds. Szkoleń 
e-mail: a.tomaszewska@pikw.pl 

(22) 620-91-70| kom. 533 315 538| fax (22) 620 94 36

 

...............................................       Serdecznie zapraszamy do udziału       ...................................................