Szereg krótkich szkoleń tematycznych i specjalistycznych adresowany jest do osób zatrudnionych bezpośrednio w kontroli i audycie wewnętrznym lub ponoszących odpowiedzialność za kontrolę lub audyt wewnętrzny w swojej organizacji. Dedykowany jest każdemu, kto pragnie udoskonalić swoje umiejętności zarządzania przez wykorzystanie i stosowanie pozytywnych aspektów audytu wewnętrznego oraz procesów zarządzania ryzykiem.

 


Odbiorcy szkolenia

 

Audytorzy wewnętrzni zatrudnieni w jst i usługodawcy, a także kierownicy jednostek samorządu terytorialnego – Wójtowie, Burmistrzowie, Prezydenci Miast, Starostów, Marszałkowie Województwa.

 

Cel szkolenia

 

jest przedstawienie norm prawnych i praktycznych aspektów  funkcjonowania oraz  roli audytu wewnętrznego w samorządzie terytorialnym po wprowadzeniu kontroli zarządczej w sektorze publicznym, zgodnie ze specyfiką jednostki, wskazanie uczestnikom szkolenia znaczenia audytu wewnętrznego dla funkcjonowania kontroli zarządczej w jednostce.

 

Osoba prowadząca

 

Elżbieta Garczarek CFE, CICA,  Zaświadczenie MF – praktyk, audytor wewnętrzny, członek ACFE. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w kontroli i audycie w sektorze finansów publicznych: Nadzór Farmaceutyczny, RIO, samorząd terytorialny. Wykładowca na licznych kursach i szkoleniach w zakresie finansów publicznych, rachunkowości budżetowej, audytu i kontroli organizowanych przez firmy komercyjne, jednostki samorządowe, w formach otwartych i zamkniętych. Wykładowca na Studiach podyplomowych w zakresie audytu, kontroli i finansów publicznych.  Autorka wielu publikacji z problematyki finansów publicznych.

 

Program ramowy szkolenia (2-dniowe – 16 godz. dydaktycznych) 

 

1.  Podstawy prawne funkcjonowania audytu wewnętrznego i kontroli zarządczej w jednostce samorządu terytorialnego

  • normy prawne powszechnie obowiązujące 
  • uregulowania wewnętrzne

2.   Miejsce i rola audytu wewnętrznego

  • w strukturze jednostki samorządu terytorialnego
  • w systemie kontroli zarządczej w jednostce samorządu terytorialnego

3.   Obowiązki  audytu wewnętrznego w jednostce samorządu terytorialnego dotyczące kontroli zarządczej

  • ocena systemu kontroli zarządczej
  • ocena zarządzania ryzykiem
  • działalność doradcza

4.   Misja i cele audytu wewnętrznego w jednostce samorządu terytorialnego,

  • obszary działania audytu,
  • weryfikacja i ocena procedur wewnętrznych

5.   Zasady i formy komunikowania wyników oceny systemu kontroli zarządczej oraz zarządzania ryzykiem w jednostce samorządu terytorialnego – zadanie praktyczne

  

Miejsce: Warszawa, Katowice

 

pdf Pobierz_zgloszenie

 

 

 

Kontakt bezpośredni Justyna Kobiałka


e-mail:  j.kobialka@pikw.pl

(22) 654 10 44 | fax (22) 620 94 36