Uczestnicy
Szkolenie adresowane jest do kadry kierowniczej oraz pracowników zajmujących się doskonaleniem organizacji, ale przede wszystkim do tych, którzy zadają sobie pytania podobne do następujących:
- dlaczego tak dużo energii i potencjału pracowników jest kierowane nie na zewnątrz „do naszych klientów”, ale jest zużywane wewnątrz organizacji: na „gaszenie pożarów”, rozstrzyganie bieżących sporów, ustalenia, które potem okazują się i tak krótkotrwałe i nieobowiązujące…?
- jaka jest w praktyce rola „właściciela procesu” i za co odpowiada w organizacji, skoro zgodnie ze strukturą organizacyjną funkcjonują dyrektorzy, kierownicy, którym dość precyzyjnie przypisano odpowiedzialność za poszczególne obszary?
- co to jest i po co nam właściwie architektura procesów?
- od czego w praktyce zacząć systematyczne budowanie organizacji nastawionej na procesy ?
Cel szkolenia
W codziennej pracy trudno czasami zrobić przysłowiowy „krok w tył” i z pewnego dystansu spojrzeć na organizację. Okazuje się, że źródła problemów organizacyjnych, które utrudniają efektywne funkcjonowanie, szczególnie dużych organizacji, są typowe, zostały zdiagnozowane i odpowiednie rozwiązania wdrożono w praktyce. W literaturze przyjęło się nazywać te pozytywne rozwiązania „transformacją procesową”.
Celem szkolenia jest przedstawienie dobrych praktyk, pokazanie i przedyskutowanie logiki zarządzania procesami, zainspirowanie do podejmowania działań w celu praktycznego wdrożenia procesowego podejścia do zarządzania.
Program szkolenia
Szkolenie stanowi wprowadzenie do specjalistycznych szkoleń dedykowanych poszczególnym metodom i narzędziom stosowanym w transformacji procesowej. Podczas szkolenia zostaną omówione następujące tematy:
- Procesowe podejście do zarządzania
- Struktura macierzowa
- Architektura procesów
- Model dojrzałości procesowej
- Analiza danych procesowych
Prowadzący
Andrzej Kasiński - Posiada ponad 20 letnie doświadczenie w doskonaleniu zarządzania operacyjnego. Potrafi opracować i wdrożyć architekturę procesów w organizacji oraz modelować procesy z wykorzystaniem systemu Adonis. Wykorzystując doświadczenie audytorskie potrafi przeprowadzić analizę przebiegu poszczególnych procesów, przeprowadzić obserwacje migawkowe, zaplanować i przeprowadzić pomiary oraz przeanalizować zebrane dane korzystając z programu Minitab. Jest specjalistą z zakresu analiz statystycznych wykorzystywanych w optymalizacji procesu jednak jednocześnie umiejętnie korzysta z metod i narzędzi Lean, wykorzystując synergię wynikającą z różnych możliwości usprawniania procesu. Jest doświadczonym trenerem z zakresu zarządzania jakością. Od 2011 roku posiada kwalifikacje Master Black Belt Lean Six Sigma, które uzyskał w BMGI w Denver w USA, jednej z najbardziej renomowanych firm zajmujących się kształceniem w dziedzinie zarządzania jakością na świecie.
Udział umożliwia zdobycie
- 10 punktów w Programie Ustawicznego Kształcenia
Krajowej Listy Audytorów, Kontrolerów i Specjalizacji Powiązanych
Miejsce realizacji
-
Szkolenie realizowane w formie on-line live - transmisja na żywo.
Uczestnictwo w szkoleniu
Koszt uczestnictwa i warunki udziału zawarte są w formularzu zgłoszeniowym.
Pobierz Formularz_zgłoszeniowy na 1-dniowe szkolenie on-line
Zgłoszenie należy przesłać w formie skanu na adres eszkolenia@pikw.pl
Jeśli spełniają Państwo ustawowe wymogi, dotyczące zwolnienia z podatku VAT,
prosimy o wypełnienie i dołączenie do zgłoszenia, załącznika zamieszczonego poniżej:
Pobierz Oświadczenie_VAT
Kontakt
Joanna Juchnowicz - Inspektor ds. Szkoleń
e-mail: j.juchnowicz@pikw.pl
(22) 654 10 44| kom. 533 220 400| fax (22) 654 10 44