on-line1490.0017-12-2024 - 18-12-202416-12-2024 5
Szkolenie ma formę warsztatów praktycznych, podczas których uczestnicy wykonują analizy danych z użyciem systemu Minitab. Przed szkoleniem uczestnicy uzyskają bezpłatny dostęp do wersji szkoleniowej systemu Minitab oraz otrzymają materiały zawierające zestawy danych, stanowiące wsad do ćwiczeń praktycznych.

Opis szkolenia

Szkolenie ma formę warsztatów praktycznych, podczas których uczestnicy wykonują analizy danych z użyciem systemu Minitab.
Warsztaty są kontynuacją i rozwinięciem szkolenia Metodyka doboru próby w audycie. Program obejmuje standardowe metody analizy danych w przypadku audytu procesów masowych, gdy intencją audytora jest przedstawienie w raporcie:

  • całościowego obrazu i mierzalnego wyniku jakościowego procesu,
  • obserwowanych trendów i przyczyn źródłowych dysfunkcji, na bazie pobranych, reprezentatywnych próbek,
  • przykładów stwierdzonych niedokładności lub niezgodności.

Wraz z praktycznymi analizami danych omówione zostaną kluczowe zagadnienia związane z prowadzeniem audytu procesów masowych: począwszy od etapu przygotowania danych, poprzez wybór właściwej metody i wykonanie analizy z wykorzystaniem systemu Minitab, aż do etapu interpretacji uzyskanych wyników i komunikowania ich w organizacji w taki sposób, aby inspirowały do podjęcia działań optymalizacyjnych.
Przed szkoleniem uczestnicy uzyskają bezpłatny dostęp do wersji szkoleniowej systemu Minitab oraz otrzymają materiały zawierające zestawy danych, stanowiące wsad do ćwiczeń praktycznych.
Wraz z ukończeniem szkolenia, uczestnicy uzyskają bezpłatny dostęp do szkolenia e-learningowego, które obejmuje kilkadziesiąt filmów szczegółowo pokazujących jak wykonać każdy kolejny krok w analizie danych procesowych, wykorzystując system Minitab. Szczegóły dotyczące szkolenia e-learningowego są dostępne pod adresem: https://ankasin.pl/szkolenie-minitab/ 

Uczestnicy

Szkolenie jest przeznaczone przede wszystkim dla osób zajmujących się audytem w przedsiębiorstwach, urzędach i innych organizacjach, które wykonują procesy masowe.
Kierujemy je również do pracowników weryfikujących i raportujących problemy związane z jakością i efektywnością, w tym pracowników kontrolingu, hurtowni danych, analityków biznesowych, których wnioski i rekomendacje bazują na wynikach uzyskanych w ramach monitorowania i analizy działalności operacyjnej.

Cel warsztatów

Szkolenie poszerza praktyczne umiejętności audytorów w zakresie niezależnej analizy danych operacyjnych, interpretowania rezultatów w celu diagnozy stanu obecnego oraz identyfikacji przyczyn źródłowych, co w efekcie prowadzi do wzrostu produktywności, poprawy jakości i efektywności organizacji.

Program warsztatów

  • Badanie wyniku jakościowego procesu w odniesieniu do celów w zakresie: terminowości, dokładności, wydajności, efektywności itp.
  • Identyfikacja właściwego typowego rozkładu danych, sprowadzanie danych do rozkładu normalnego.
  • Pojęcie analizy czynnikowej, definicja czynników segmentacji i stratyfikacji.
  • Standardowe metody statystyczne – badanie różnic w zakresie dokładności: test t dla jednej i dwóch próbek, test par, test Z 1 próbki, analiza wielu próbek metodą one way ANOVA, Analysis of Means, Balanced ANOVA, regresja jednej zmiennej i wielu zmiennych, testy median dla jednej i dwóch próbek.
  • Badanie różnic w zmienności w jednej i dwóch próbkach, test na outliery.
  • Badanie różnic w liczebności: test Poissona dla jednej i dwóch próbek.
  • Badanie różnic w proporcjach: testy proporcji dla jednej i dwóch próbek, test chi kwadrat, regresja logistyczna binarna.
  • Projektowanie i przeprowadzanie eksperymentu statystycznego.
  • Podsumowanie graficzne analiz w Minitabie: generowanie wykresów np. histogram, analiza Pareto, wykres przyczynowo skutkowy itp.
  • Wprowadzenie do badania stabilności procesu: karty kontrolne, analiza wykresu przebiegu czasowego procesu.
  • Rodzaje kart kontrolnych i ich znaczenie w bieżącym monitorowaniu procesu: I&MR, Xbar&R, P, NP, C, U, wykorzystanie kart kontrolnych w analizie regresji.

Osoba prowadząca

Ekspert PIKW 

Program Ustawicznego Kształcenia

12 punktów w Programie Krajowej Listy Audytorów, Kontrolerów i Specjalizacji Powiązanych

Miejsce realizacji

Szkolenie realizowane* jest online live (transmisja na żywo).

(*uruchomienie uwarunkowane jest liczebnością grupy na poziomie minimum sześciu osób)

Uczestnictwo w warsztatach

Koszt uczestnictwa i warunki udziału zawarte są w formularzu zgłoszeniowym.

Pobierz Zgłoszenie_udziału

Jeśli spełniają Państwo ustawowe wymogi, dotyczące zwolnienia z podatku VAT, prosimy o wypełnienie i dołączenie do zgłoszenia, załącznika zamieszczonego poniżej:

Pobierz Oświadczenie VAT 

Kontakt 

Joanna Juchnowicz - Specjalista ds. Szkoleń 
e-mail:  j.juchnowicz@pikw.pl

(22) 654 10 44| kom. 533 220 400 | fax (22) 620 94 36