Szereg krótkich szkoleń tematycznych i specjalistycznych adresowany jest do osób zatrudnionych bezpośrednio w kontroli i audycie wewnętrznym lub ponoszących odpowiedzialność za kontrolę lub audyt wewnętrzny w swojej organizacji. Dedykowany jest każdemu, kto pragnie udoskonalić swoje umiejętności zarządzania przez wykorzystanie i stosowanie pozytywnych aspektów audytu wewnętrznego oraz procesów zarządzania ryzykiem.

 


Warsztaty praktyczne systematyzujące wiedzę i umiejętności w zakresie kontroli realizacji projektów finansowanych z dotacji krajowych i Unii Europejskiej.

Uczestnicy

Specjaliści prowadzący kontrolę realizacji projektów finansowanych z dotacji krajowych i Unii Europejskiej, audytorzy wewnętrzni lub zewnętrzni, kadra przedsiębiorców i jednostek sektora finansów publicznych korzystając ze środków publicznych.

Cel szkolenia

Przekazanie praktycznej wiedzy dotyczącej:

  • organizacji rachunkowości projektów finansowanych ze środków publicznych takich jak dotacje Unii Europejskiej, dotacje rządowe i samorządowe,
  • przeprowadzenia kontroli ewidencji księgowej beneficjenta dotyczącej
  • audytu rachunkowości beneficjenta.

Forma prowadzonych zajęć

Zajęcia w formie warsztatów z aktywnym udziałem uczestników. Na podstawie wybranego programu wsparcia publicznego opracowanie:

  • projektu organizacji rachunkowości projektu finansowanego z dotacji,
  • planu kontroli ewidencji księgowej projektu,
  • programu audytu rachunkowości beneficjenta.

Efekty szkolenia

Po ukończonym szkoleniu uczestnik zdobędzie praktyczną wiedzę w zakresie wyodrębnionej rachunkowości projektów finansowanych z dotacji i potrafił będzie samodzielnie zaplanować i przeprowadzić kontrolę lub audyt u beneficjenta.

Program szkolenia

  • Zasady rachunkowości finansowej i zarządczej.
  • Cel i zasady wyodrębnienia rachunkowości projektu finansowanego z dotacji.
  • Polityka rachunkowości beneficjenta dotacji i inne regulacje wynikające z otrzymanej dotacji.
  • Zasady kontroli źródłowych dokumentów księgowych projektu i dokumentowanie takiej kontroli.
  • Sposoby prowadzenia wyodrębnionej ewidencji księgowej
  • Prezentacja dotacji w sprawozdaniu finansowym: metody wyceny i ewidencji księgowej dotacji, miejsce ujęcia dotacji w Rachunku Zysków i Strat, moment ujęcia dotacji w przychodach.
  • Projekt wyodrębnionej rachunkowości projektu.
  • Plan kontroli ewidencji księgowej projektu.
  • Program audytu rachunkowości projektu u beneficjenta.

Czas trwania szkolenia

2 dni po 8 h w sumie 16 h zegarowych

Dzień pierwszy od godz. 10 do 18. Dzień drugi: od godz. 8:30 do 16:30

Prowadzący

Leszek Adamski, mgr inż. organizator przemysłu jest absolwentem Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Warszawskiej, podyplomowych studiów zarządzania finansami oraz audytu i kontroli wewnętrznej. Od 2013 roku ekspert Polskiego Instytutu Kontroli Wewnętrznej Sp. z o.o. trener warsztatów audytorów wewnętrznych i wykładowca studiów podyplomowych audyt wewnętrzny przedmiotów: kontrola finansowa, oszustwa finansowe, długoterminowe planowanie audytu wewnętrznego, metody pracy audytora wewnętrznego, rachunkowość zarządcza, kontrola finansowa, zapobieganie oszustwom finansowym oraz szkoleń dedykowanych w zakresie rachunkowości zarządczej, controllingu, organizacji zarządzania przedsiębiorstwem. Organizator przemysłu i współorganizator nowych przedsiębiorstw, w tym strategii utworzenia i rozwoju takich firm jak Unimil, Fabryka Lin Stolin, Wytwórnia Rurkowych Elementów Grzejnych Unidez, Wytwórnia Aerozoeli Aerounia. Dezal, Dyrektor Finansowy odpowiedzialny za opracowanie i wdrożenie strategii działalności takich przedsiębiorstw jak Peri Sp. z o.o., Polski Asfalt Sp. z o.o., The British School Sp. z o.o., Toruńskie Zakłady Urządzeń Młyńskich S.A. Fabryka Broni „Łucznik-Radom” Sp. z o.o., (efektem wdrożonej strategii jest nowa fabryka w Radomiu). Jako doradca współautor strategii między innymi w Grupie Bumar, Zakłady Mechaniczne w Kraśniku, Zakłady Mechaniczne Poręba, Fabryka Pojazdów Szynowych H. Cegielski, PGNiG Technologie, SuberDrob, SuperBuid, SuperTrans. Doświadczenie w zarządzaniu ryzykiem zdobył podczas wieloletniej praktyki dyrektora finansowego (ryzyko finansowe i podatkowe, ryzyko informatyczne), doradcy w zakresie organizacji zarządzania (ryzyko operacyjne i strategiczne), szefa służby audytu (organizacja zarządzania ryzykiem), przewodniczącego i członka rad nadzorczych spółek kapitałowych i komisji rewizyjnych stowarzyszeń (analiza i ocena skuteczności i efektywności zarządzania ryzykiem). Rzeczoznawca SIMP w zakresie projektowania i organizacji przedsiębiorstw (2003). Autor lub współautor nowych przedsięwzięć przemysłowych i projektów inwestycyjnych, w tym finansowanych z funduszy Unii Europejskiej. Od 2015 roku prezes zarządu Stowarzyszenia Certyfikowanych Audytorów i Specjalistów ds. Kontroli Wewnętrznej.

Udział przyznaje

  • 12 punktów w Programie Ustawicznego Kształcenia 

          Krajowej Listy Profesjonalnych Audytorów i Kontrolerów Wewnętrznych

Miejsce realizacji

Warszawa Centrum lub Wola - dokładne miejsce realizacji zostanie określone w informacji mailowej, wysłanej do uczestników szkolenia na min. 5 dni przed terminem realizacji.

 

(*uruchomienie uwarunkowane jest liczebnością grupy na poziomie min. 8 osób)

Uczestnictwo w szkoleniu

Koszt uczestnictwa i warunki udziału zawarte są w formularzu zgłoszeniowym.

Pobierz  Formularz zgłoszeniowy

Jeśli spełniają Państwo ustawowe wymogi, dotyczące zwolnienia z podatku VAT, prosimy o wypełnienie i dołączenie do zgłoszenia, załącznika zamieszczonego poniżej:

Pobierz  Oświadczenie_VAT

Kontakt 

Anastazja Litwinowa  - Specjalista ds. Szkoleń 
e-mail:a.litwinowa@pikw.pl

(22) 620 95 40| kom. 533 606 007| fax (22) 620 94

 

  Serdecznie zapraszamy do udziału