Uczestnicy
Instytucje finansowe, eksporterzy, członkowie zarządów i rad nadzorczych, risk managerowie, w tym compliance, AML, analitycy i osoby odpowiedzialne za KYC oraz za zarządzanie ryzykiem sankcyjnym.
Cel szkolenia
Celem szkolenia jest podniesienie świadomości i wiedzy podmiotów i osób nimi zarządzającymi w zakresie sankcji międzynarodowych, również w kontekście AML, ryzyka sankcyjnego oraz mitygacji tych ryzyk. Szkolenie koncentruje się na problematyce związanej z regulacjami i reżimami sankcyjnymi, monitoringu sankcyjnym, a także na praktycznym podejściu do opracowania ram zarządzania tym ryzykiem.
Forma prowadzenia zajęć
Aktywizujący wykład, warsztaty.
Program szkolenia
Sankcje międzynarodowe – w jakim celu się z nich korzysta?
Prawodawstwo, reżimy sankcyjne i listy sankcyjne (omówione zostaną podstawowe regulacje prawne, z podziałem na regiony i listy sankcyjne, np. OFAC, polska lista sankcyjna, itp.)
Monitoring i wykonywanie przepisów sankcyjnych (przedstawione zostaną określone powinności w zakresie stosowania sankcji i czy monitoring sankcyjny jest niezbędny do prawidłowego zarządzania ryzykiem sankcyjnym).
Przypadki omijania sankcji. Taktyki.
Konsekwencje i ryzyka związane z naruszaniem przepisów sankcyjnych.
Prowadzący
Ekspert PIKW - Approved Anti-Money Laundering Compliance Officer (AAMLCO), założyciel firmy doradczo - szkoleniowej „Complete Compliance” projektującej i wdrażającej systemy zarządzania zgodnością, ryzykiem związanym z sankcjami międzynarodowymi i AML, Radca Prawny. Ostatnio członek zarządu startupu budującego platformę finansowania społecznościowego
i zdecentralizowaną giełdę w oparciu o technologię blockchain.
Wcześniej jako Dyrektor Compliance i Kierownik Sekcji AML w dwóch bankach oraz inspektor nadzoru w domu maklerskim, projektował i implementował regulacje compliance, corporate governance, MiFIDII, zgłaszania nieprawidłowości (whistleblowing). Wieloletni Dyrektor i Ekspert Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), Krajowy Ekspert KNF w Financial Innovation Standing Committee w Europejskim Urzędzie Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA) oraz Kluczowy Ekspert Twinning Missions oraz Taiex kierowanych do organów nadzoru i banków centralnych w Azerbejdżanie, Mołdawii, Ukrainie i Rosji.
Trener, prowadzący szkolenia z zakresu problematyki compliance, AML i sankcji międzynarodowych, ze szczególnym uwzględnieniem rynku bankowego, kapitałowego oraz usług płatniczych.
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji UMCS w Lublinie, Podyplomowych Studiów w zakresie Prawa Europejskiego na Uniwersytecie Warszawskim oraz słuchacz wielu kursów organizowanych przez krajowe i zagraniczne instytucje nadzorcze i firmy doradcze, poruszających problematykę zarządzania ryzykiem braku zgodności, AML risk, sankcji oraz regulacji rynków finansowych.
Udział umożliwia zdobycie
- 8 punktów w Programie Ustawicznego Kształcenia,
Krajowej Listy Audytorów, Kontrolerów i Specjalizacji Powiązanych
Miejsce realizacji
Szkolenie realizowane w formie on-line live - transmisja na żywo.
(*uruchomienie uwarunkowane jest liczebnością grupy na poziomie min. 6 osób)
Uczestnictwo w szkoleniu
Koszt uczestnictwa i warunki udziału zawarte są w formularzu zgłoszeniowym.
Pobierz Formularz_zgłoszeniowy na 1-dniowe szkolenie on-line
Zgłoszenie należy przesłać w formie skanu na adres eszkolenia@pikw.pl
Jeśli spełniają Państwo ustawowe wymogi, dotyczące zwolnienia z podatku VAT,
prosimy o wypełnienie i dołączenie do zgłoszenia, załącznika zamieszczonego poniżej:
Pobierz Oświadczenie VAT
Kontakt
Joanna Juchnowicz - Specjalista ds. Szkoleń
e-mail:j.juchnowicz@pikw.pl
(22) 654 10 44| kom. 533 220 400| fax (22) 620 94 36