logo facebooka

logo linkedin

logo linkedin

 (0-22) 654-10-44

Bezpieczeństwo informacji w biznesie

Szczegółowe zasady realizacji pomieszczenia z elektronicznym systemem zabezpieczeń.

Ściany

W otwory (rewizje o średnicy 8 – 10 cm) w ścianach, zostaną wmontowane emitery akustyczne – OMS, które będą generowały szum akustyczny do wnętrza konstrukcji ścianki (każdy głośnik OMS będzie podłączony do generatora wibroakustycznego) a ściany będą wytłumione pianką samoprzylepną o zmiennej gęstości by zniwelować przenikalność dźwięków przez ściany. W odstępie ok 2 cm od istniejących, zostanie dostawiona konstrukcja GK odizolowaną od konstrukcji budynku, a do stelaży GK zostaną wmontowane emitery wibroakustyczne generujące drgania (przerwa 2 cm odległości od ściany pierwotnej jest konieczna by uzyskać efekt sprężyna – masa – sprężyna – co znacznie wspomoże ochronę pasywną instalacji). Dzięki powyższym zabiegom będzie zapewniona ochrona aktywna oraz pasywna pomieszczenia – nawet przy awarii zasilania urządzeń anty podsłuchowych, będzie zapewniona wysoka ochrona bezpieczeństwa informacji.

Drzwi

Zmienione zostaną lub dostawione drewniane drzwi o podwyższonej izolacji akustycznej z progiem oraz uszczelkami dookoła ościeżnicy – następnie drzwi te zostaną wyklejone pianką wytłumiającą pogłos akustyczny. Do drzwi podłączone zostaną emitery wibroakustyczne generujące drgania uniemożliwiające podsłuch kontaktowy z sąsiedniego pomieszczenia.

Okno

Od wewnętrznej strony zostanie doinstalowane okno o podwyższonej izolacji akustycznej. Emitery wibroakustyczne zostaną wklejone w konstrukcję okien – szyby oraz dodatkowo głośnik OMS – akustyczny w przestrzeń między oknem elewacyjnym oraz pomieszczeniem tak, by dodatkowo wzmocnić ochronę przed podsłuchem z zewnątrz budynku.

Podłoga i strop, kanały wentylacyjne. Podłoga zostanie zabezpieczona od spodu emiterami akustycznymi – tak samo jak sufit – na zasadzie obniżenia istniejącego sufitu podwieszanego i zainstalowania szumu akustycznego w przestrzeń między sufitową oraz odpowiednim jej wygłuszeniem. Ciągi wentylacyjne zostaną objęte ochroną aktywną z generatorów wibroaksutycznych.

Oświetlenie

Oświetlenie zostanie zmienione na ledowe lub żarowe – zachowany zostanie dotychczasowy rozkład oprawek.

Sieć energetyczna

Z pomieszczenia zostaną wyprowadzone gniazda pomocnicze do szafki, w której będą zainstalowane generatory szumu oraz zagłuszacze sieci 230 V. Do każdego obwodu w pomieszczeniu zostanie podłączony zagłuszacz podsłuchów w sieci 230 V – które nie będą wpływały na pracę urządzeń w zabezpieczanym pomieszczeniu oraz pomieszczeniach sąsiednich. Prace obejmują przeniesienie instalacji elektrycznej – kwestia odsunięcia obwodów od istniejących gniazd tam, gdzie zajdzie potrzeba – nie zmieni rozkładu gniazd względem planów

Zabezpieczenie telefonów komórkowych

Innowacyjna metoda zabezpieczenia rozmów w pomieszczeniu pozwala zagłuszać telefony komórkowe bez stosowania zagłuszarek radiowych. W ramach wykonania zabezpieczeń zostanie dostarczona wymagana liczba zagłuszaczy na stół, które działają w taki sposób, że użytkownik wkłada do podstawki aparat telefoniczny a podstawka ma wbudowany czujnik aktywności radiowej telefonu. Po wykryciu próby nawiązania połączenia pojemnik zaczyna emitować bardzo głośny szum akustyczny w stronę mikrofonu aparatu telefonicznego, dzięki czemu użytkownik widzi kto do niego dzwoni lub też ma informację, czy jego telefon jest w danym momencie podsłuchiwany.

Sterowanie zabezpieczeniami

Zleceniodawca wskaże w którym miejscu będzie dogodne dla niego zamontowanie szafki, w której będą umieszczone generatory oraz zagłuszacze. Włączanie i wyłączanie aktywnych zabezpieczeń może być realizowane przez włącznik na obudowie szafki. Dodatkowo szafka może być wyposażona w miejsce na przechowywanie zagłuszaczy do telefonów komórkowych – opcja ta jest do uzgodnienia z Zamawiającym i nie powoduje zwiększenia kosztów.

 

Powyższe prace pozwolą na dostosowanie pomieszczenia do prowadzenia rozmów z bezpieczeństwem poufności informacji.

Wizualizacja konstrukcji ścian oraz ich zabezpieczenia