Szczegółowe informacje LINK
Pełna oferta studiów podyplomowych LINK
Po szczegółowe informacje zapraszamy: LINK
Stowarzyszenie Certyfikowanych Audytorów i Specjalistów ds. Kontroli Wewnętrznej, Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej Sp. z o.o. oraz Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu Wydział Ekonomiczny w Szczecinie zapraszają członków i sympatyków CAKW oraz studentów i absolwentów Uczelni do udziału w IV Zachodniopomorskim Forum Audytu w spotkaniu w ramach cyklu Metodyka audytu na temat: „Zalecenie jako produkt audytu wewnętrznego” 27 listopada (poniedziałek) 2023 roku o godzinie 17:30 w Uniwersytecie WSB Merito w Poznaniu Wydział Ekonomiczny w Szczecinie, przy ulicy Śniadeckich 3 w Szczecinie, sala nr 107.
Udział w spotkaniu jest nieodpłatny.
Za udział w spotkaniu można uzyskać 2 punkty w Programie Ustawicznego Kształcenia Krajowej Listy Audytorów, kontrolerów i Specjalizacji Powiązanych.
Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu prosimy o wysłanie zgłoszenia
do dr Joanny Przybylskiej, UE Poznań, na adres Joanna.Przybylska@ue.poznan.pl
Ministerstwo Spraw Zagranicznych poszukuje kandydatów do pracy na stanowisko specjalisty - audytora wewnętrznego ds. IT w Biurze Kontroli i Audytu.
Link do ogłoszenia:
Termin składania ofert upływa 20 października 2023 r.
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko urzędnicze
w Urzędzie Miasta Ostrów Mazowiecka
Samodzielne stanowisko pracy – Audytor Wewnętrzny
Zakres zadań na stanowisku:
Szczegółowe informacje w zakresie rekrutacji - Kliknij TUTAJ
Zapraszamy do udziału w najbliższych forach audytu - WSTĘP WOLNY
VI Śląskie Forum Audytu - Katowice 22 września 2023 - Kilknij i zgłoś swój udział
IV Lubelskie Forum Audytu - Lublin, z przyczyn technicznych Forum Audytu w Lublinie odbędzie się w innym terminie, planowany termin 28.10.2023 r. - szczegółowe informacje wkrótce.
IV_Małopolskie Forum Audytu - Kraków 26 stycznia 2023 - Kliknij i zgłoś swój udział
Wstęp wolny zapraszamy do udziału, również w formie ON-LINE
Jako Partner merytoryczny zapraszamy na największą i zarazem najbardziej merytoryczną konferencję online w Polsce poświęconą praktycznym aspektom funkcjonowania systemów zgłaszania naruszeń i ochrony sygnalistów.
Zbuduj bezpieczną i nowoczesną organizację opartą na dialogu i zaufaniu!
Zarejestruj się bezpłatnie: https://whistleblowingsummit.pl/
Natomiast już 9 grudnia - pierwszy raz w historii Konferencji - dla najbardziej wymagających uczestników odbędą się praktyczne warsztaty Whistleblowing Summit Practice Day (udział płatny).
Dołącz do wydarzenia na LinkedIn: https://www.linkedin.com/events/whistleblowingsummit20226994240525356679168
Szanowni Państwo, do 30 listopada 2022 r. 15% rabatu na wszystkie szkolenia i kursy
https://www.pikw.pl/kursy-i-szkolenia-on-line,1197.html realizowane w fomie on-line.
Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, w celu usprawnienia dostępności produktów PIKW, została uruchomiona filia PIKW POŁUDNIE. Filia PIKW POŁUDNIE oferuje wszystkie produkty PIKW w Warszawie z pełną ich dostępnością na południu kraju.
Zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami PIKW POŁUDNIE
Robert Słoniec - Dyrektor Regionalny PIKW Południe tel. 509 462 787 r.sloniec@pikw.pl
Katarzyna Kruczek - Dyrektor Regionalny PIKW Południe tel. 795 633 349 k.kruczek@pikw.pl
Zarząd PIKW
Szanowni Państwo, kolejne webinarium w ramach inicjatywy "Środa z ACFE" organizowane przez ACFE Polska #183 we współpracy z PIKW poprowadzi:
Pani Martyna Pawłowska, która podzieli się z nami swoimi doświadczeniami w zakresie wybranych aspektów przestępstwa oszustwa.
Martyna jest adwokatem, absolwentką Wydziału Prawa i Administracji UAM w Poznaniu, gdzie przygotowuje rozprawę doktorską pod kierunkiem prof. dr hab. Roberta Zawłockiego na Wydziale Prawa i Administracji UAM w Poznaniu (dysertacja z zakresu prawa karnego skarbowego), współpracuje naukowo z Wydziałem Prawa Uniwersytetu w Augsburgu.
Doświadczenie zdobywała w Kancelarii Adwokackiej adw. Anny Bagieńskiej - Zawłockiej, Kancelarii Adwokackiej adw. prof. dr hab. Roberta Zawłockiego, Biurze Prawnym Prezydenta Miasta Poznania, Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu oraz Sądzie Rejonowym Poznań - Grunwald i Jeżyce w Poznaniu. Od 2016 roku prowadzi Kancelarię Adwokacką, specjalizując się w zagadnieniach prawa karnego – gospodarczego. Obsługuje podmioty korporacyjne i osoby fizyczne, jest biegłym do spraw zapobiegania i wykrywania przestępstw gospodarczych i korupcji.
Członek zwyczajny European Association for the Study of Gambling (EASG) oraz Stowarzyszenia Certyfikowanych Audytorów i Specjalistów ds. Kontroli Wewnętrznej.
Link do rejestracji na bezpłatne webinarium Kliknij tutaj
Szanowni Państwo, kolejne webinarium w ramach inicjatywy "Środa z ACFE" organizowane przez ACFE Polska #183 we współpracy z PIKW poprowadzi:
Pani Grażyna Felisiak, która podzieli się z nami swoimi doświadczeniami w zakresie przesłanek wskazujących na występowanie oszustw księgowych.
Pani Grażyna, członek @ACFE Poland oraz certyfikowany księgowy z wieloletnim stażem, zarówno w sektorze prywatnym jak i publicznym. Absolwent trzech kierunków studiów podyplomowych, tj. w zakresie kontroli finansowej, audytu wewnętrznego oraz compliance w organizacji. Od blisko dwóch dekad zarządza biurem rachunkowym, przeprowadza kontrole finansowo-księgowe oraz bierze czynny udział w badaniach sprawozdań finansowych. Trener przeprowadzający szkolenia otwarte i zamknięte szkolenia w zakresie rachunkowości oraz wykładowca na studiach podyplomowych. Zapraszamy do rejestracji i uczestnictwa w bezpłatnym webinarium środa, 25 maja 2022 roku, w godz. 12.00-12.50
Link do rejestracji na bezpłatne webinarium Kliknij tutaj
Szanowni Państwo, kolejne webinarium w ramach inicjatywy "Środa z ACFE" organizowane przez ACFE Polska #183 we współpracy z PIKW poprowadzi:
Pan Marek Dyjasz, inspektor policji w stanie spoczynku, który w 2012 roku zakończył służbę po 30 latach służby w pionie kryminalnym. W ostatnich latach swojej kariery zawodowej pełnił funkcję Dyrektora Biura Kryminalnego KGP, nadzorując pracę policjantów służby kryminalnej i dochodzeniowo-śledczej w Polsce.
Ekspert PIKW w zakresie przeciwdziałania i zwalczania przestępczości kryminalnej, gospodarczej i korupcyjnej oraz autor wielu publikacji z zakresu kryminologii i kryminalistyki, w tym współautor książki Audyt Śledczy, przetwarzanie informacji z wykorzystaniem metod i technik analizy śledczej
Temat webinarium: Statystyka przestępczości gospodarczej i korupcyjnej w 2021 roku ze szczególnym uwzględnieniem oszustw gospodarczych. Termin: Środa, 20 kwietnia 2022 rok. w godz. 12.00-12.50
Link do rejestracji na bezpłatne webinarium Kliknij tutaj
Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej Sp. z o.o. (PIKW), Akademia Handlowa Nauk Stosowanych w Radomiu (AHNS), Wydział Prawa i Administracji (AHNS), Stowarzyszenie Certyfikowanych Audytorów i Specjalistów ds. Kontroli Wewnętrznej (CAKW), Centrum Audytu Bezpieczeństwa Sp. z o.o. oraz Stowarzyszenie ACFE Polska zapraszają do udziału w II Radomskim Forum Audytu:
Oszustwa w czasie pandemii COVID-19
Forum odbędzie się 26 marca 2022 roku (sobota) w godzinach 10:00 - 12:20, w siedzibie Akademii Handlowej Nauk Stosowanych w Radomiu, ul. Traugutta 61a, 26-600 Radom, Aula 1 (I piętro). Wstęp wolny.
Akademia Handlowa Nauk Stosowanych w Radomiu - Informacje szczegółowe
Pobierz II Radomskie Forum Audytu - Harmonogram
Zapraszamy do udziału
Zarząd PIKW
Rekrutacja na studia podyplomowe uruchamiane w sesji wiosennej 2022
Zapraszamy
Szanowni Państwo,
już jutro, odbędą się dwa ważne wydarzenia, sedrecznie zapraszamy do udziału.
"Środa z ACFE"
Obowiązki wynikające z #AML to temat najbliższego webinarium, które w ramach inicjatywy „Środa z ACFE” poprowadzi @Grażyna Felisiak, Prezes Zarządu firmy Strefa Biznesu STREFA BIZNESU sp. z o.o., członek #ACFEPolska. Zapraszamy do rejestracji i uczestnictwa w bezpłatnym webinarium, które zaplanowano na środę, 2 marca 2022 roku w godz. 15:15-16:00 w formie ON-LINE.
Link do rejestracji: Kliknij tutaj
"X Praskie Forum Audytu"
Kontynuacja cyklu Zarządzanie – kontrola zarządcza na temat: Wybrane zagadnienia zarządzania – kontroli zarządczej zostanie przeprowadzona w trybie on-line z wykorzystaniem oprogramowania Click Meeting. Zapraszamy do rejestracji i udziału w bezpłatnym webinarium, które zaplanowano na środę 2 marca 2022 roku w godz. 17:00 - 19:15 w formie ON-LINE. Szczegóły organizacyjne: X Praskie Forum Audytu
Link do rejestracji: Kliknij tutaj
Szanowni Państwo, kolejne webinarium w ramach inicjatywy "Środa z ACFE" organizowane przez ACFE Polska #183 we współpracy z PIKW poprowadzi:
Pan Dariusz Kozłowski, młodszy insp. Policji w stanie spoczynku, były funkcjonariusz służb specjalnych, ekspert z zakresu prawa ochrony sygnalistów, przeciwdziałania nadużyciom finansowym i korupcji oraz zarządzania systemami ochrony danych osobowych.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do rejestracji na bezpłatne webinarium pt. „Budowa Regulaminu Zgłoszeń Wewnętrznych określającego wewnętrzną procedurę zgłaszania naruszeń prawa”, które zaplanowane zostało na środę, 16 lutego 2022r. (w godz. 15.00-16.00)
Link do rejestracji: Kliknij tutaj
Szanowni Państwo, kolejne webinarium w ramach inicjatywy "Środa z ACFE" organizowane przez ACFE Polska #183 we współpracy z PIKW poprowadzi
Pan Stanisław Fecko, CFE – Audytor Wewnętrzny, Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Starostwie Powiatowym w Zakopanem.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do rejestracji na bezpłatne webinarium pt. „Kodeks etyki w samorządzie”, które zaplanowane zostało na środę, 02.02.2022r. (w godz. 12.00-13.00). Po udokumentowaniu udziału w webinarium można uzyskać 1 punkt w Programie Ustawicznego Kształcenia, o którym mowa w Regulaminie Krajowej Listy Audytorów, Kontrolerów i Specjalizacji Powiązanych prowadzonej przez Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej Sp. z o.o.
Link do rejestracji: Kliknij tutaj
Szanowni Państwo,
miło nam poinformować, iż Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej pozyskał kolejnego partnera w ramach współorganizowanych, już od ponad 21 lat, studiów podyplomowych z uczelniami w całym kraju. Do grona uczelni partnerstkich PIKW dołączyła Wyższa Szkoła Finansów i Prawa w Bielsku Białej, tym samym zapraszamy Państwa do udziału w studiach podyplomowych realizowanych we współpracy WSFiB, PIKW oraz Accounting & Law Sp. z o.o. Bielsku Białej.
Zarząd PIKW
Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że Zarząd Stowarzyszenia Ekspertów ds. Przeciwdziałania Oszustwom, Nadużyciom Gospodarczym i Korupcji (ACFE Polska #183) we współpracy z Polskim Instytutem Kontroli Wewnętrznej sp. z o.o. (PIKW), podjął decyzję o uruchomieniu cyklicznych spotkań pod hasłem „Środa z ACFE”. Spotkania będą realizowane w formie ON-LINE w wybrane środy w postaci 60 minutowych, bezpłatnych webinariów, podczas których praktycy oraz eksperci podzielą się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami, nt. trendów w obszarze wykrywania oszustw i nadużyć gospodarczych oraz tematyce whistleblowing.
W pierwszym kwartale 2022r., wśród prelegentów zobaczymy Eryka Brodnickiego, Dariusza Kozłowskiego, Grażynę Felisiak, Stanisława Fecko oraz Artura Gębicza. Zapraszamy do udziału w pierwszym spotkaniu - w najbliższą środę, 19 stycznia 2022r (w godz.12-13), które poprowadzi Eryk Brodnicki, tematem spotkania będzie „Ochrona danych osobowych sygnalisty".
Po udokumentowaniu udziału w webinarium można uzyskać 1 punkt w Programie Ustawicznego Kształcenia, o którym mowa w Regulaminie Krajowej Listy Audytorów, Kontrolerów i Specjalizacji Powiązanych prowadzonej przez Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej Sp. z o.o.
Link do rejestracji: Kliknij tutaj
Zarząd PIKW
11 grudnia 2021r. w Akademii Handlowej Nauk Stosowanych odbyło się Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe. Wydarzenie pod hasłem „Korupcja w administracji publicznej” Uczelnia zorganizowała wspólnie z Polskim Instytutem Kontroli Wewnętrznej, Uniwersytetem Warszawskiem, Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Ośrodkiem Rozwoju Edukacji, Polskim Instytutem Kontroli Wewnętrznej, Stowarzyszeniem Ekspertów ds. Przeciwdziałania Oszustwom, Nadużyciom Gospodarczym i Korupcji oraz Komendą Wojewódzką Policji zs. w Radomiu.
Sympozjum oficjalnie rozpoczęła Dziekan Wydziału Prawa i Administracji Akademii Handlowej Nauk Stosowanych dr inż. Emilia Żuchowska-Kotlarz. Następnie wykład wprowadzający wygłosił Pan Paweł Cybulski – były wiceminister finansów i zastępca Szefa Krajowej Administracji Skarbowej, ekspert Polskiego Instytutu Kontroli Wewnętrznej. Pan Minister zwrócił uwagę na temat korupcji jako przestępstwo bazowe w procedurze prania brudnych pieniędzy. Szeroko omówione zostało również pojęcie korupcji i jej wpływ na gospodarkę. Pan Minister przedstawił przykłady rozwiązań w zakresie występowania korupcji.
Więcej informacji na stronie Akademii Handlowej Nauk Stosowanych w Radomiu LINK
Szanowni Państwo,
miło nam poinformować, iż Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej pozyskał kolejnego partnera w ramach współorganizowanych, już od ponad 21 lat, studiów podypmowych z uczelniami w całym kraju. Do grona uczelni partnerstkich PIKW dołączyła Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu, tym samym zapraszamy Państwa do udziału w studiach podyplomowych realizowanych w Radomiu.
Zarząd PIKW
Szanowni Państwo,
miło nam poinformować, iż Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej pozyskał kolejnego partnera w ramach współorganizowanych, już od ponad 21 lat, studiów podypmowych z uczelniami w całym kraju. Do grona uczelni partnerstkich PIKW dołączyła Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku, tym samym zapraszamy Państwa do udziału w studiach podyplomowych realizowanych w Sanoku.
Zarząd PIKW
W końcu czerwca 2021 roku odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia Ekspertów ds. Przeciwdziałania Oszustwom, Nadużyciom Gospodarczym i Korupcji podczas którego dokonano wyboru nowych władz stowarzyszenia:
• Zarząd Stowarzyszenia: Prezes Artur Gębicz, Członkowie Zarządu: Artur Miętus, Dariusz Kozłowski.
• Komisja Rewizyjna Stowarzyszenia: Przewodniczący -Stanisław Fecko, Członkowie: Andrzej Esmund, Ireneusz Jabłoński.
Informacje nt. działalności Stowarzyszenia publikowane będą na stronie tymczasowej www.acfepolska.pl , na której także została udostępniona deklaracja członkowska oraz w kolejnych numerach Kontroler Info. W sprawach związanych z działalnością Stowarzyszenia prosimy o kontakt: acfepolska@gmail.com
Stowarzyszenie Ekspertów ds. Przeciwdziałania Oszustwom, Nadużyciom Gospodarczym i Korupcji
Ul. Sienna 93 lok. 35; 00-815 Warszawa
Więcej informacji w bieżącym wydaniu czasopisma Kontroler INFO nr 23
Zapraszamy do zapoznania się z wynikami projektu badawczego dotyczącego komunikacyjnych aspektów pracy audytorów wewnętrznych, który realizowany był w 2020 roku przez zespół naukowców z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Finalizacją projektu jest elektroniczna publikacja: "Komunikowanie w audycie wewnętrznym. Raport z badań 2020. Polska i świat." Od samego początku realizacji projektu zespół badawczy - w skład którego weszli dr Joanna Przybylska, dr hab. Waldemar Rydzak, prof. UEP oraz dr hab. Jacek Trębecki, prof. UEP - przyjął założenie, że wyniki i wnioski z badania mają być opublikowane w tzw. formule Open Acces, a więc dostępne każdej osobie zainteresowanej tą tematyką. Zachęcamy do dzielenia się publikacją i wyrażamy nadzieję, że spotka się ona z zainteresowaniem zarówno środowiska audytorów wewnętrznych, jak i zawodów pokrewnych. PIKW wspierał projekt na etapie gromadzenia danych, ale również jest wydawcą wspomnianego wyżej raportu
Link do strony z raportem z badań:
Zarząd PIKW
Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej, Sopocka Szkoła Wyższa oraz Stowarzyszenie Certyfikowanych Audytorów i Specjalistów ds. Kontroli Wewnętrznej zapraszają do udziału w VII Pomorskim Forum Audytu, które odbędzie się 25 czerwca 2021 r. (piątek) o godz. 17:00 w Sopockiej Szkoły Wyższej ul. Rzemieślnicza 5, 81-855 Sopot, sala 111. Forum odbędzie się w formie tradycyjnej, połączonej z transmisją on-line live na platformie ClickMeeting.
Link do rejestracji ON-LINE https://eszkoleniapikw.clickmeeting.com/189521955/register
Szczegółowe informacje w załączniku VII Pomorskie Forum Audytu
Zapraszamy do udziału
Zarzad PIKW
Zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarium
Agenda spotkania Pobierz Rejestracja Zgłoś swój udział
Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej Sp. z o.o. i Uniwersytet Rzeszowski – Instytut Ekonomii i Finansów oraz Stowarzyszenie Certyfikowanych Audytorów i Specjalistów ds. Kontroli Wewnętrznej zapraszają do udziału w VI Podkarpackim Forum Audytu, które odbędzie się 26 marca 2021 r. (piątek) w formie wideokonferencji na platformie ClickMeeting.
Szczegółowe informacje w załączniku VI Podkarpackie Forum Audytu
Zapraszamy do udziału
Zarzad PIKW
Zapraszamy do udziału w webinarium pt. "Dyrektywa UE w sprawie ochrony sygnalistów - czy i jak się przygotować?".
📅 3 marca godzina 11:00
Dyrektywa o ochronie sygnalistów - z uwagi na charakter regulowanego obszaru - może przynieść znacznie dalej idące skutki prawne i społeczne niż RODO. Mimo to zdecydowana większość podmiotów publicznych i prywatnych ma znikomą wiedzę w tym zakresie na niecały rok przed wejściem w życie ww. wymogów.
Niniejszy webinar ma na celu wskazanie korzyści i ryzyk związanych z wdrażaniem systemów dla sygnalistów oraz uwrażliwienie na wieloaspektowość tego zagadnienia. Sposób wdrożenia i zarządzania systemem dla sygnalistów będzie decydował o jego skuteczności, a tym samym o bezpieczeństwie nie tylko sygnalistów, ale także całej organizacji.
Zarejestruj się: https://eszkoleniapikw.clickmeeting.com/dyrektywa-ue-w-sprawie-ochrony-sygnalistow-czy-i-jak-sie-przygotowac-/register?_ga=2.69831573.486741222.1614073730-465731704.1590582211
Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu (PWSTE) we współpracy z Polskim Instytutem Kontroli Wewnętrznej Sp. z o.o.(PIKW) i Stowarzyszeniem Certyfikowanych Audytorów i Specjalistów Kontroli Wewnętrznej (CAKW) zapraszają do udziału w II Jarosławskim Forum Audytu – Bezpieczeństwo informacji i zarządzania ryzykiem, które odbędzie się w środę, 24 lutego 2021 r. w godzinach 11.00 – 15.10 w formie wideokonferencji za pośrednictwem platformy Microsoft Teams.
Szczegółowe informacje na stronie PWSTE w Jarosławiu LINK
Wstęp wolny, jednak liczba miejsc, ze względów technicznych, jest ograniczona. Każdy uczestnik otrzyma od organizatorów materiały pokonferencyjne, w tym „Dekalog Inspektora Ochrony Danych”.
Zapraszamy do udziału
Zarząd PIKW
Webinarium jest elementem programu PIKW pt. „Akademia Audytora Wewnętrznego”, którego celem jest zapewnienie rozwoju zawodowego audytorów wewnętrznych zgodnie z „Międzynarodowymi standardami praktyki zawodowej audytu wewnętrznego”, opracowanymi przez The Institute of Internal Auditors.
W większości przypadków analiza procesów pod kątem popełnianych błędów obejmuje przede wszystkim ich rodzaje i przyczyny popełniania, czasami dotyczy również wykonawców. Analizy przeprowadzane są najczęściej metodą Pareto, prowadzą do wniosków: jakie błędy są popełniane najczęściej i przez kogo.
Znacznie rzadziej w centrum uwagi są pytania o mechanizm popełniania błędu: jak powstaje błąd, z czego wynika brak koncentracji wykonawcy, nieuwaga lub awaria. Podczas webinarium zaprezentowane zostaną zasady identyfikacji działań podatnych na błędy oraz metody umożliwiające w praktyce skuteczne ograniczanie możliwości popełniania błędów w procesach.
Zasadniczym celem webinarium jest wprowadzenie w tematykę nadzoru nad procesami, w kontekście bloku szkoleń PIKW pt. Zarządzanie Procesami. Projektowanie procesów „odpornych na błędy” to jeden z ważniejszych aspektów doskonalenia, zgodnie z modelem dojrzałości organizacji.
Forum Audytu organizowane przez Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego we współpracy z Polskim Instytutem Kontroli Wewnętrznej Sp. z o. o. oraz Stowarzyszeniem Certyfikowanych Audytorów i Specjalistów ds. Kontroli Wewnętrznej (CAKW) pod patronatem medialnym TVP 3 w Rzeszowie, odbędzie się 4 lutego 2021 roku (czwartek) o godzinie 12:00 w formie wideokonferencji za pośrednictwem oprogramowania Zoom. Wstęp wolny. Każda osoba otrzyma imienny certyfikat wydawany przez UR, potwierdzający udział w Forum.
Informujemy również o studiach podyplomowych „Bezpieczeństwo i ochrona danych osobowych w podmiotach leczniczych” organizowanych przez Kolegium Nauk Medycznych UR we współpracy z PIKW – szczegółowe informacje na stronie LINK
W celu otrzymania zaproszenia prosimy o zgłaszanie chęci udziału na adres : mkornak@ur.edu.pl
Szczegółowe informacje - Pobierz plik
Zapraszamy do udziału
Zarząd PIKW
Zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarium pt. "Problematyka przestępczości gospodarczej - wykrywanie, zapobieganie i przeciwdziałanie przy wykorzystaniu technik i metod analizy śledczej, jako narzędzia wspierającego audytorów i kontrolerów wewnętrznych."
W trakcie spotkania zostaną przedstawione podstawowe zasady zarządzania informacją i jej wykorzystanie poprzez zastosowanie metod i technik analizy śledczej. Ponadto przedstawione zostanie praktyczne zastosowanie - case study - analizy śledczej i wizualizacja informacji.
Uwaga! Ilość miejsc w pokoju webinarowym jest ograniczona. O udziale decyduje kolejność logowania do pokoju webinarowego w dniu wydarzenia.
Prowadzący:
Marek Dyjasz
Zarejestruj się: https://eszkoleniapikw.clickmeeting.com/problematyka-przestepczosci-gospodarczej-wykrywanie-zapobieganie-i-przeciwdzialanie-/register
Zapraszamy na bezpłatne webinarium, które odbędzie się już 8 stycznia o godzinie 10:00.
Zarządzanie procesami
Webinarium jest elementem programu PIKW pt. „Akademia Audytora Wewnętrznego”, którego celem jest zapewnienie rozwoju zawodowego audytorów wewnętrznych zgodnie z „Międzynarodowymi standardami praktyki zawodowej audytu wewnętrznego”, opracowanymi przez The Institute of Internal Auditors.
Podczas webinarium zaprezentowana zostanie metodyka zarządzania działaniami kontrolnymi, zgodnie z modelem dojrzałości procesowej organizacji.
Zarejestruj się TUTAJ
Celem webinarium jest obalenie najpopularniejszych mitów związanych z obowiązywaniem RODO. Zostaną na nim poruszone takie tematy jak m.in.:
Uwaga! Ilość miejsc w pokoju webinarowym jest ograniczona. Decyduje kolejność wejść w dniu wydarzenia.
Zarejestruj się: https://eszkoleniapikw.clickmeeting.com/webinarium-obalamy-najpopularniejsze-mity-zwiazane-z-obowiazywaniem-rodo-1h-/register
Zapraszamy na bezpłatne webinarium pt. "Co jest ważne w doborze próby", które odbędzie się juz 18 grudnia o godzinie 10:00.
Rozwój zawodowy audytora wewnętrznego - wymagania i standardy
Webinarium jest elementem programu PIKW pt. „Akademia Audytora Wewnętrznego”, którego celem jest zapewnienie rozwoju zawodowego audytorów wewnętrznych zgodnie z „Międzynarodowymi standardami praktyki zawodowej audytu wewnętrznego”, opracowanymi przez The Institute of Internal Auditors.
Posługiwanie się nieprawidłowo dobranymi, subiektywnymi próbkami jest poważnym ryzykiem biznesowym, prowadzącym do kryzysu, jeśli jako podstawowe źródło w podejmowaniu decyzji zarządczych wykorzystywane są nieprawidłowo zebrane dane.
Podczas webinarium zaprezentowana zostanie od strony praktycznej metoda sprawdzania poziomu reprezentatywności dostępnych danych, w przypadku gdy stanowią źródło wiedzy w badaniu poziomu błędów, w przypadku realizacji procesów masowych.
Zasadniczym celem webinarium jest wprowadzenie w tematykę doboru próby w działaniach kontrolnych, w kontekście organizowanego przez PIKW szkolenia pt. Praktyczne aspekty doboru próby.
Zarejestruj się: https://eszkoleniapikw.clickmeeting.com/webinarium-co-jest-wazne-w-doborze-proby-1h-/register
Spotkanie członków i sympatyków Stowarzyszenia Certyfikowanych Audytorów i Specjalistów ds. Kontroli Wewnętrznej (CAKW) z cyklu Metodyka na temat: Pozyskiwanie i ochrona informacji w audycie, realizacja 16 grudnia 2020 r. (środa) o godzinie 17:00 w trybie on-line.
Współorganizatorami spotkania są:
Szczegółowe informacje i program spotkania LINK 1
Wstęp wolny, liczba miejsc ze względów technicznych jest ograniczona.
Prosimy o zgłoszenie udziału rejestrując się na poprzez LINK 2
Zapraszamy do udziału
Zarząd PIKW
Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie oraz Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej zapraszają na studia podyplomowe "Inspektor Ochrony Danych (RODO)".
Studia przeznaczone są dla osób zamierzających wykonywać zawód Inspektora Ochrony Danych, audytorów, osób pełniących funkcję pełnomocnika ds. cyberprzestrzeni, a także osób zajmujących się problematyką audytu bezpieczeństwa informacji i systemów informatycznych oraz odpowiedzialnych za zaplanowanie oraz przeprowadzanie takich audytów w jednostkach sektora publicznego i prywatnego oraz w organach wymiaru sprawiedliwości.
Szczegółowe informacje na stronie Wyższej Szkoły Menedżerskiej LINK
Szanowni Państwo, w imieniu naszego nowego Partnera, firmy AZ Frame, zapraszamy do bezpłatnego udziału w webinarium:
Skuteczny monitoring rozproszonych stacji roboczych w okresie pracy zdalnej z wykorzystaniem narzędzi Aternity
W miarę rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa COVID-19 na całym świecie zarówno firmy duże jak te mniejsze proszą swoich pracowników o pracę z domu oraz odwołują wszelkiego rodzaju podróże służbowe. Choć dla niektórych firm praca zdalna była praktykowana już wcześniej i nie jest niczym nowym, to wiele – zwłaszcza większych - organizacji pracowało dotychczas w tradycyjnym modelu „biurowym” i zapewnienie tego samego poziomu usług IT pracownikom zdalnym stanowi wyzwanie zarówno dla personelu jak i dla systemów informatycznych. Narzędzia firmy Aternity pozwalają na monitorowanie komfortu pracy użytkowników zdalnych i mobilnych oraz wspierają zespoły IT w zapewnieniu poprawnego funkcjonowania udostępnianych usług.
Oto kilka sposobów, w jakie Aternity pomaga zespołom IT sprostać temu wyzwaniu:
Link do formularza zgłoszeń
Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej wziął udział w realizacji procesu badawczego, w celu pozyskania danych do publikacji pt. "Skuteczne komunikowanie w audycie wewnętrznym". Dziękujemy wszystkim, którzy wypełnili ankietę i co za tym idzie dostarczyli autorom potrzebne dane do publikacji. Powodzenie przeprowadzonego badania naukowego było możliwe dzięki zaangażowaniu całego środowiska audytorów wewnętrznych w Polsce.
Audytorzy wewnętrzni są grupą zawodową o wysokich kwalifikacjach zawodowych, na które składają się zarówno wiedza, jak i umiejętności, nabywane w ciągu całego życia zawodowego i wykorzystywanego przy wykonywaniu obowiązków zawodowych. Umiejętności przydatne w pracy audytora wewnętrznego obejmują zarówno tzw. umiejętności techniczne, do których zalicza się między innymi zdolność krytycznego myślenia, zdolności analityczne, umiejętność przeprowadzania analizy ryzyka, definiowania i rozwiązywania problemów czy zdolności organizacyjne, ale także umiejętności miękkie, wśród których najczęściej wymieniane są umiejętności w zakresie komunikowania. Od początku XXI wieku zauważalny jest jednocześnie wzrost zainteresowania drugą z wymienionych grup kompetencji, a badania prowadzone przez organizacje zrzeszające audytorów wewnętrznych często wskazują umiejętności komunikacyjne jako jedne z kluczowych w pracy audytora wewnętrznego.
Przeprowadzony przez autorów niniejszej monografii przegląd publikacji naukowych poświęconych problematyce komunikowania się audytorów wewnętrznych z otoczeniem wewnętrznym i zewnętrznym wykazał istniejącą lukę poznawczą. Badania w tym zakresie prowadzone były głównie przez organizacje branżowe związane z audytem wewnętrznym. Przy tym, przez pierwsze dwie dekady XXI wieku, nie odnotowano wzrostu publikacji naukowych z tego obszaru. Zdaniem autorów monografii, w kontekście wzrostu zainteresowania w XXI wieku tematyką komunikowania się audytorów wewnętrznych, na polu naukowym powstała luka poznawcza. Badania naukowe prezentowane w monografii są zatem odpowiedzią na potrzeby środowiska audytorów wewnętrznych oraz środowiska naukowego, a ich głównym celem niwelacja wspomnianej wcześniej luki. Autorzy wyrażają również przekonanie, że stanowią one punkt wyjścia do dalszych badań nad problematyką komunikowania w obszarze audytu wewnętrznego.
Zapraszamy na bezpłatne webinarium pt. "Praktyczne aspekty doboru próby" w ramach cyklu spotkań "Rozwój zawodowy audytora - wymagania i standardy".
Webinarium jest elementem programu PIKW pt. „Akademia Audytora Wewnętrznego”, którego celem jest zapewnienie rozwoju zawodowego audytorów wewnętrznych zgodnie z „Międzynarodowymi standardami praktyki zawodowej audytu wewnętrznego”, opracowanymi przez The Institute of Internal Auditors.
Zasadniczym celem webinarium jest wprowadzenie w tematykę doboru próby w działaniach kontrolnych, w kontekście organizowanego przez PIKW szkolenia pt. "Praktyczne aspekty doboru próby".
Uwaga! Ilość miejsc w pokoju webinarowym jest ograniczona, decyduje kolejność wejść w dniu wydarzenia.
Za wydarzenia w formie webinarium nie przyznajemy punktów.
Zarejestruj się: https://eszkoleniapikw.clickmeeting.pl/praktyczne-aspekty-doboru-proby-1h-/register?_ga=2.3194227.2111313963.1599120123-465731704.1590582211
PIKW we współpracy z Sopocką Szkołą Wyższą w Sopocie zaprasza na studia podyplomowe:
Zarząd PIKW
PIKW we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu zaprasza na studia podyplomowe:
Zarząd PIKW
PIKW we współpracy z Krakowską Akademią zaprasza na studia podyplomowe:
Zarząd PIKW
Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej we współpracy z Państwową Wyższą Szkoła Techniczno-Ekonomiczną im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu, zaprasza na studia podyplomowe Inspektor Ochrony Danych (RODO).
Celem studiów jest praktyczne przygotowanie słuchaczy do wykonywania zawodu Inspektora Ochrony Danych (RODO). Absolwenci studiów będą mogli aplikować o pracę w jednostkach sektora finansów publicznych, jak i w biznesie.
Wiedza i umiejętności praktyczne zdobyte w ramach studiów pozwolą absolwentom na samodzielne zbadanie, czy proces zarządzania ryzykiem jest adekwatny do potencjalnych zagrożeń, zapewnia wystarczającą ochronę aktywów (zasobów) i informacji oraz czy system kontroli w obszarze całej infrastruktury informatycznej jest efektywny i skuteczny, zgodnie z przyjętymi standardami i kryteriami.
Szczegółowe informacje na stronie uczelni LINK
Zarząd PIKW
Zapraszamy na Whistleblowing Summit – najbardziej merytoryczną konferencję online w Polsce, przedstawiającą zagadnienie sygnalistów, która odbędzie się 8 października 2020 r.
Do 17 grudnia 2021 r. wszystkie kraje członkowskie Unii Europejskiej zobowiązane są do wdrożenia wymogów dyrektywy unijnej z października 2019 r., dotyczącej systemowej ochrony sygnalistów (osoby informujące o nadużyciach). Przygotuj się na nadchodzące zmiany.
Wydarzenie jest dedykowane wszystkim osobom poszukującym rzetelnej, praktycznej i użytecznej wiedzy na temat skutecznego wdrożenia i utrzymania systemu dla sygnalistów, zapewniającego dbałość o właściwe relacje międzyludzkie w organizacji, a co najważniejsze – uwzględniającego wymogi unijnej dyrektywy w sprawie ochrony osób zgłaszających naruszenia prawa Unii.
Wzięcie udziału w wydarzeniu to aż osiem korzyści:
Poznasz najważniejsze zagadnienia dotyczące whistleblowingu z obszaru prawa, technologii, psychologii i zarządzania, w tym m.in. bezpieczeństwo systemów whistlebowingowych oraz przetwarzanie danych osobowych. Zrozumiesz najistotniejsze wymogi dyrektywy UE o ochronie sygnalistów, do której będą musieli dostosować się nie tylko przedsiębiorcy, ale także jednostki administracji publicznej.
Otrzymasz pełen dostęp LIVE do wszystkich prelekcji wygłaszanych podczas konferencji i aż czterech paneli tematycznych, prezentowanych przez ponad osiem godzin, w tym przedstawiających ciekawe case studies.
Weźmiesz udział w dyskusji ze wszystkimi prelegentami. Na czacie udostępnimy im Twoje pytania, a odpowiedzi będą udzielane w czasie rzeczywistym, co pozwoli na wnikliwą analizę wszystkich wątpliwości i niemal bezpośrednią wymianę doświadczeń również pomiędzy Uczestnikami konferencji.
Koszt uczestnictwa to tylko:
400,00 zł netto - 16.08.2020 - 15.09.2020
450,00 zł netto - od 16.09.2020
Nie zwlekaj, by uzyskać jak najlepszą cenę
Otrzymasz dostęp do nagrań video wszystkich prelekcji. Będą ważne przez 6 miesięcy od zakończenia konferencji.
Jeden login umożliwia dostęp z jednego urządzenia, ale nic nie stoi na przeszkodzie, byś oglądał/ oglądała prezentację całym zespołem.
Wirtualna wejściówka oszczędza Twój czas i nie generuje dodatkowych kosztów dojazdu i noclegu.
Konferencja odbędzie się w profesjonalnym studiu telewizyjnym, zapewniającym najwyższą jakość obrazu, dźwięku i przesyłu danych.
Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej został partnerem merytorycznym wydarzenia. W związku z tym mamy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 50 zł od aktualnej ceny biletów. Kod rabatowy należy wpisać podczas rejestracji.
Kod rabatowy PIKW: PIKW2020WS%
Zarejestruj się:https://www.whistleblowingsummit.pl/
#WhistleblowingSummit
Więcej informacji już niebawem!
Szanowni Państwo,
sytuacja związana z koronawirusem, która od kilku miesięcy dotyka nas wszystkich, skutecznie wpłynęła na obecną rzeczywistość i działania, zmuszając do przemyśleń, zmian i dodatkowych wyzwań.
Aby uniknąć zmiany planów czy też rezygnacji z nich postanowiliśmy dostosować się do panującej sytuacji, a co za tym idzie potrzeb i możliwości naszych klientów. Jednak ze względu na nowe okoliczności chcieli byśmy poprosić o Państwa opinię w kwestii realizacji najważniejszych dla nas wydarzeń, a w tym przypadku flagowego eventu PIKW jakim jest coroczny Międzynarodowy Kongres.
Znając dotychczasową formułę oraz rolę Kongresu w wymianie doświadczeń, szerzeniu wiedzy i integrowaniu społeczności zawodowej stanęliśmy przed dylematem wyboru formy jego realizacji, wiedząc że dotychczasowa, tradycyjna forma realizacji będzie utrudniona, a obawy związane z rozprzestrzenianiem koronawirusa mogą stanowić barierę dla uczestników.
W związku z powyższym, zwracamy się do Państwa z pytaniem ankietowym dotyczącym ewentualnego Państwa udziału w tegorocznym kongresie i formy jaką zaakceptowaliby Państwo w tym roku biorąc pod uwagę sytuację oraz zaproponowane przez nas warunki organizacyjne.
Chcielibyśmy poznać Państwa opinie na ten temat. Ułatwi nam to podjęcie ostatecznej decyzji co do realizacji tegorocznej edycji.
Polskie Radio S.A. ogłasza rekrutację na stanowisko Samodzielny Specjalista w Dziale Kontroli
Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna m.in. za:
Szczegółowe informacje Kliknij TUTAJ
Zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarium pt. "Rozwój zawodowy audytora wewnętrznego - wymagania i standardy", II TERMIN: 22 lipca godzina 10:00.
Webinarium jest elementem programu PIKW pt. „Akademia Audytora Wewnętrznego”, którego celem jest zapewnienie rozwoju zawodowego audytorów wewnętrznych zgodnie z „Międzynarodowymi standardami praktyki zawodowej audytu wewnętrznego”, opracowanymi przez The Institute of Internal Auditors.
Szybki rozwój organizacji powoduje, że stosowane metody i zakres działań kontrolnych przestają być adekwatne do jej nadrzędnych celów i sposobu działania. Zgodnie z modelem dojrzałości procesowej takie przypadki stanowią istotną barierę rozwoju przedsiębiorstwa.
Celem webinarium jest zaprezentowanie metodyki zarządzania działaniami kontrolnymi, zgodnie z modelem dojrzałości procesowej organizacji.
Celem webinarium jest również wprowadzenie w tematykę nadzoru nad procesami kontrolnymi, w kontekście organizowanego przez PIKW szkolenia pt. Zarządzanie Procesami Kontrolnymi. Podczas spotkania zostaną przedstawione wybrane metody umożliwiające w praktyce skuteczny nadzór nad prowadzonymi działaniami kontrolnymi.
Uwaga! Ilość miejsc w pokoju webinarowym jest ograniczona. Decyduje kolejność wejść w dniu wydarzenia. Za udział w webinarium nie przyznajemy punktów.
Zarejestruj się: https://webinariumpikw/2020
Wykorzystaj lato na rozwój swoich kompetencji i poszerzanie wiedzy z zakresu audytu i kontroli.
Na hasło "WAKACJE" wszystkie jednodniowe oraz dwudniowe szkolenia online 20% taniej!
Podane ceny szkoleń nie uwzględniają rabatów, prosimy o wpisanie hasła na formularzu zgłoszeniowym.
Wybierz jedno z naszych eszkoleń tutaj: https://www.pikw.pl/szkolenia-on-line,art_521.html
#SZKOLENIAZDOMU
Nowy kierunek studiów podyplomowych w ofercie Polskiego Instytutu Kontroli Wewnętrznej uruchomiony we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu przy wsparciu merytorycznym E-nform.
Menedżer systemu zgłaszania nieprawidłowości i ochrony sygnalistów (whistleblowing)
Szanowni Państwo, zapraszamy do udziału w badaniu ankietowym „Zarządzanie ryzykiem w audycie wewnętrznym”.
Ankieta została przygotowana przez Panią Martę Bandyszewską, studentkę,a obecnie dyplomantkę Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni, Wydziału Zarządzania, która pisze pracę magisterską na temat:„Zarządzanie ryzykiem w audycie wewnętrznym”.
Ankieta jest anonimowa, składa się z 31 pytań jedno oraz wielokrotnego wyboru. Pytania dotyczą tego jaka jest rola audytu wewnętrznego w funkcjonowaniu organizacji oraz czy audytorzy wewnętrzni wspierają dyrektorów i/lub kierownictwo organizacji w sprawach związanych z zarządzaniem ryzykiem i jakie działania podejmują w tym zakresie.
Link do ankiety: https://forms.gle/brBftG3JJGgSTB788
Celem ankiety jest weryfikacja hipotez przyjętych przez dyplomantkę.
Zarząd PIKW
Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej zaprasza na studia podyplomowe realizowane we współpracy z Sopocką Szkołą Wyższą
Do końca maja opłata rekrutacyjna 0 zł.
Rekrutacja online: https://www.ssw-sopot.pl/rekrutacja/
Zarząd PIKW
System dla sygnalistów jako istotny element systemu zarządzania informacją w organizacji
Termin wydarzenia: 20 maja, godzina 12:00
Uczestnicy webinaru dowiedza się o tym:
- jakie znaczenie mają sygnaliści dla systemu informacyjnego organizacji
- jakie elementy systemu dla sygnalistów mają istotny wpływ na efektywne, bezpieczne i skuteczne przetwarzanie informacji
Ponadto, w trakcie webinaru ekspert odpowie na pytania przesłane przez uczestników przed tym wydarzeniem.
Prześlij swoje pytanie: https://forms.gle/XLQbjVeDdxtm2uXm8
Zarejestruj się: https://bit.ly/35BSe70
Uwaga! Ilość miejsc w pokoju webinarowym jest ograniczona. Decyduje kolejność wejść w dniu wydarzenia. Natomiast dla osób, którym nie uda się wejść - uruchomimy dodatkowy streaming na Facebooku lub na naszej stronie internetowej.
Asertywna komunikacja – kluczowa umiejętność audytora i kontrolera - obrony własnych praw, wyrażania własnego zdania, komunikowania decyzji jest niezbędną kompetencją w audycie i kontroli.
Główny cel warsztatu:
Korzyści dla uczestników:
Uwaga! Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność wejść do pokoju webinarowego w dniu wydarzenia.
Link do rejestracji: https://bit.ly/35DZr6C
Udział bezpłatny - Zapraszamy
Zarząd PIKW
Konferencja naukowa zorganizowana przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu(UEP), Polski Instytut
Kontroli Wewnętrznej Sp. z o.o. (PIKW) i Stowarzyszenie Certyfikowanych Audytorów i Specjalistów ds. Kontroli Wewnętrznej (CAKW) z cyklu metoda, na temat: Źródła informacji audytora – jakość i bezpieczeństwo, 21 maja 2020 roku (czwartek) o godzinie 10:00 na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, Al. Niepodległości 10, 61-875 Poznań; Gmach Główny, sala 111A.
Ze względu na bieżącą sytuacje forum odbędzie się w trybie on-line.
Szczegółowe informacje na stronie uczelni LINK
Udział bezpłatny - Zapraszamy
Zarząd PIKW
Szanowni Państwo,
z uwagi na bieżącą sytuację, uniemożliwiającą bezpośredni udział w szkoleniach, zapraszamy do udziału w szkoleniach on-line. Szkolenia są realizowane z wykorzystaniem jednego z najnowocześniejszych narzędzi na rynku. Udział w szkoleniu on-line daje podobne możliwości jak dla uczestników szkolenia tradycyjnego. Prowadzący ma stały kontakt z uczestnikami, zachodzi również możliwość interakcji z prowadzącym i pomiędzy uczestnikami. Można zadawać pytania, inicjować dyskusję oraz realizować różnego rodzaju ćwiczenia i warsztaty. Materiały są wyświetlane na Państwa ekranach, dostępna jest też tablica zastępująca flipchart, pozwalająca na pisanie i rysowanie dowolnych kształtów, schematów i wykresów. Pełna oferta szkoleń on-line live, w formie transmisji na żywo, jest dostępna na naszej stronie, w bloku Edukacja w zakładce Szkolenia on-line i będzie systematycznie rozszerzana.
Zapraszamy do udziału
Zarząd PIKW
Szanowni Państwo, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu prowadzi badania naukowe dotyczące komunikacyjnych aspektów pracy audytora wewnętrznego. Zespół badawczy tworzą: dr Joanna Przybylska - audytor wewnętrzny; dr hab. Waldemar Rydzak, prof. UEP oraz dr hab. Jacek Trębecki, prof. UEP z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.
W tym celu przygotowano ankietę, która dostępna jest pod adresem: kliknij w LINK
Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej aktywnie zaangażował się w propagowanie tej inicjatywy.
Dodatkowo należy zaznaczyć, iż ankieta nie zawiera:
Każda osoba, która weźmie udział otrzyma 10 pkt* w Programie Ustawicznego Kształcenia Krajowej Listy PIKW, (Program Ustawicznego Kształcenia - Badania naukowe).
*UWAGA! Możliwość uzyskania 10 pkt za udział w badaniu - tylko do 24 marca 2020 r.
Zapraszamy audytorów wewnętrznych do udziału w prowadzonym badaniu.
Zarząd PIKW
W ciągu najbliższych dwóch lat sygnaliści (osoby informujące o nadużyciach) zostaną objęci systemową ochroną prawną w każdym z krajów członkowskich UE.
Zapraszamy serdecznie do rejestracji na http://www.whistleblowingsummit.pl
Termin: Warszawa, 25 marca 2020 r.
Miejsce: Dom Handlowy Mysia3, ul. Mysia 3, Warszawa
Zapraszamy do udziału w
PWSZ w Kaliszu - II Kaliskie Forum Audytu z cyklu Etyka na temat:
”Warsztaty - etyka w audycie i kontroli"
Szczegółowe informacje LINK
UE we Wrocławiu - V Dolnośląskim Forum Audytu z cyklu z cyklu Metodyka na temat:
"Źródła informacji w audycie"
Szczegółowe informacje LINK
Za udział w spotkaniu można uzyskać 2 punkty w Programie Ustawicznego Kształcenia w ramach Krajowej Listy Profesjonalnych Audytorów, Kontrolerów i obszarów powiązanych.
Wstęp wolny.
Prosimy o zgłoszenia udziału na adres sekretariat@cakw.pl
Zarząd PIKW i CAKW
Agencja Mienia Wojskowego poszukuje kandydatów na stanowisko "Starszy Specjalista w Departamencie Kontroli Wewnętrznej".
Główne obowiązki:
Wymagania dodatkowe:
Więcej informacji tutaj: https://amw.com.pl/pl/amw/praca/oferty-pracy/starszy-specjalista-w-departamencie-kontroli-wewnetrznej
Zapraszamy do udziału w I Świętokrzyskim Forum Audytu - wstęp wolny /nieodpłatny/
Spotkanie członków i sympatyków Stowarzyszenia Certyfikowanych Audytorów i Specjalistów ds. Kontroli Wewnętrznej (CAKW), z cyklu metodyka na temat: Bezpieczeństwo informacji
Spotkanie odbędzie się 25 lutego 2019 roku (wtorek) o godz. 17:00 na Politechnice Świętokrzyskiej al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 7, 25-314 Kielce, w sali 34 BG (parter budynku Biblioteki Głównej).
Współorganizatorami spotkania są:
Za udział w spotkaniu można uzyskać 2 punkty w Programie Ustawicznego Kształcenia w ramach Krajowej Listy Profesjonalnych Audytorów, Kontrolerów i obszarów powiązanych.
Wstęp wolny. Prosimy o zgłoszenia udziału na adres sekretariat@cakw.pl
Szczegółowe informacje o programie warsztatów LINK
Zarząd PIKW i CAKW
Zapraszamy na studia podyplomowe "Compliance w organizacji" realizowane na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu we współpracy z PIKW
Compliance jest bardzo ważnym elementem odpowiedzialnego zarządzania organizacją. W kontekście zmieniających sie przepisów międzynarodowych oraz polskich, wymogi jakie są stawiane specjalistom zajmującym się wdrażaniem i rozbudową funkcji compliance w przedsiębiorstwach wciąż rosną.
Zespół Compliance wspiera kierownictwo wyższego szczebla organizacji w realizacji jej celów biznesowych poprzez działania zmierzające do zapewnienia przez organizację zachowania zgodności z przepisami prawa oraz zasadami etyki.
Celem studiów jest zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu tematyki compliance z różnych perspektyw, przy jednoczesnym wykorzystaniu praktycznych przykładów. W trakcie studiów przedstawimy jak, w ramach istniejących struktur i rozwiązań, zastosować różnorodne instrumenty do rozbudowy efektywnego systemu zarządzania compliance na miarę każdego przedsiębiorstwa.
Szczegółowe informacje na stronie uczelni LINK
Zapraszamy na studia podyplomowe "Bezpieczeństwo i ochrona cyberprzestrzeni" realizowane na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach we współpracy z PIKW
Celem studiów jest przygotowanie słuchaczy do pracy w komórkach IT w zakresie kreowania właściwej polityki bezpieczeństwa teleinformatycznego, tworzenia bezpiecznego środowiska gromadzenia i przesyłania danych, zgodnie z przyjętymi standardami oraz nabytymi umiejętnościami praktycznymi. Program studiów oparty jest na wymaganiach międzynarodowych kwalifikacji pełnomocnika ds. cyberprzestępczości oraz doświadczeniach z międzynarodowej i polskiej praktyki w tym zakresie.
Adresaci - Absolwenci uczelni wyższych, pracownicy sektora przedsiębiorstw, funkcjonariusze służb porządku publicznego, także pracownicy zatrudnieni w organach administracji rządowej i oraz samorządowej , realizujących czynności związane z administrowaniem sieciami IT lub planujących w przyszłości zajmować się zawodowo bezpieczeństwem teleinformatycznym w sektorze przedsiębiorstwa oraz sektorze publicznym.
Szczegółowe informacje na stronie uczelni LINK
Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie zatrudni pracownika na stanowisko specjalisty w Dziale Analiz Systemowych i Kontroli. Termin składania podań - 24.02.2020 roku.
WYMAGANIA ZWIĄZANE ZE STANOWISKIEM PRACY:
Szczegółowe informacje na stronie SGSP LINK
Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie oraz Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej zapraszają na studia podyplomowe "Inspektor Ochrony Danych (RODO)".
Studia przeznaczone są dla osób zamierzających wykonywać zawód Inspektora Ochrony Danych, audytorów, osób pełniących funkcję pełnomocnika ds. cyberprzestrzeni, a także osób zajmujących się problematyką audytu bezpieczeństwa informacji i systemów informatycznych oraz odpowiedzialnych za zaplanowanie oraz przeprowadzanie takich audytów w jednostkach sektora publicznego i prywatnego oraz w organach wymiaru sprawiedliwości. Odbiorcami studiów mogą być również osoby planujące w przyszłości przeprowadzać audyty bezpieczeństwa informacji i systemów informatycznych.
Szczegółowe informacje na stronie Wyższej Szkoły Menedżerskiej LINK
Compliance w organizacji Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.
II edycja studiów podyplomowych Compliance w organizacji
Celem studiów jest zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu tematyki compliance z różnych perspektyw, przy jednoczesnym wykorzystaniu praktycznych przykładów. W trakcie studiów przedstawimy jak, w ramach istniejących struktur i rozwiązań, zastosować różnorodne instrumenty do rozbudowy efektywnego systemu zarządzania compliance na miarę każdego przedsiębiorstwa.
Szczegółowe informacje LINK
Zapraszamy do udziału
Zarząd PIKW
Audyt śledczy, przetwarzanie informacji z wykorzystaniem metod i technik analizy śledczej.
Waldemar Ignaczak, Marek Dyjasz.
Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej, Warszawa 2019, ISBN 978-83-942845-3-4
Mapa ryzyka jako rezultat procesu identyfikacji, oceny i pomiaru ryzyka
Zarządzanie ryzykiem jest gwarancją sukcesu w osiąganiu celów strategicznych i operacyjnych. To zdanie powtarzane w niemal każdej organizacji, jednakże nie w każdej należycie zrozumiane i zastosowane. We współczesnym świecie organizacje napotykają szereg ryzyk, czyli możliwości wystąpienia sytuacji niepożądanych. Ryzyko występowało, występuje i występować będzie w działalności każdej organizacji funkcjonującej w gospodarce. Wobec tego zarządzający winni widzieć potrzebę zabezpieczenia się przed różnymi rodzajami ryzyk.
Jako gwarancję takiego zabezpieczenia należy wskazać mapę ryzyka. W celu pozyskania tejże gwarancji organizacja winna wdrożyć ...
Więcej na stronie Finanse i Controlling
Zapraszamy do udziału w najbliższych spotkaniach
IV Dolnośląskie Forum Audytu - Spotkanie z cyklu Metodyka na temat Źródła informacji w audycie 6 grudnia (piątek) 2019 roku o godzinie 17:00 nr sali będzie podany przy wejściu do budynku i w szatni Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, ul. Kamienna 43-59.
Szczegółowe informacje LINK
I Zachodniopomorskie Forum Audytu - Spotkanie z cyklu Metodyka na temat Źródła informacji w audycie, 13 grudnia (piątek) 2019 roku o godzinie 17:00 nr sali będzie podany przy wejściu do budynku i w szatni Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie, ul. Wojska Polskiego 128, informacja o numerze sali będzie podana przy wejściu do budynku lub w szatni.
Szczegółowe informacje LINK
Zarząd PIKW i CAKW
Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej we współpracy ze Stowarzyszeniem Certyfikowanych Audytorów i Specjalistów ds. Kontroli Wewnętrznej zapraszają do udziału w:
I Warsztatach Kontroli Zarządczej i Audytu Wewnętrznego Samorządów Śląskich.
Dylematy w zarządzaniu wójta, burmistrza, prezydenta miasta, starosty.
29 października 2019 roku, Sala Sejmu Śląskiego, ulica Ligonia 46, 40-037 Katowice.
Szczegółowe informacje na stronie LINK
Zarząd PIKW i CAKW
Zapraszamy do udziału w I Jarosławskim Forum Audytu.
Spotkanie członków i sympatyków Stowarzyszenia Certyfikowanych Audytorów i Specjalistów ds. Kontroli Wewnętrznej (CAKW), z cyklu metodyka na temat:Audyt wewnętrzny kontroli zarządczej.
21 października 2019 roku (poniedziałek) o godzinie 13:00, w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomiczna im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu (PWSTE), ul. Czarnieckiego 16, 37-500 Jarosław.
Współorganizatorami spotkania są:
Za udział w spotkaniu można uzyskać 2 punkty w Programie Ustawicznego Kształcenia w ramach Krajowej Listy Profesjonalnych Audytorów, Kontrolerów i obszarów powiązanych oraz 2 punkty CPE (NASBA).
Wstęp wolny. Prosimy o zgłoszenia udziału na adres sekretariat@cakw.pl lub tel. 22 654 10 44.
Szczegółowe informacje o programie warsztatów LINK
Zarząd PIKW i CAKW
Zapraszamy do udziału w I Podkarpackich Warsztatach Audytu
Spotkanie członków i sympatyków Stowarzyszenia Certyfikowanych Audytorów i Specjalistów ds. Kontroli Wewnętrznej (CAKW), z cyklu metodyka na temat:Doświadczenia audytu wewnętrznego
Warsztaty odbędą się 19 października 2019 roku (sobota) o godzinie 13:00, ale nie wcześniej niż po zakończeniu uroczystości rozdania świadectw absolwentom studiów podyplomowych na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Rzeszowskiego, ul. Mieczysławy Cwiklińskiej 2, 31-500 Rzeszów, informacja o sali będzie w portierni.
Współorganizatorami spotkania są:
Za udział w spotkaniu można uzyskać 2 punkty w Programie Ustawicznego Kształcenia w ramach Krajowej Listy Profesjonalnych Audytorów, Kontrolerów i obszarów powiązanych oraz 2 punkty CPE (NASBA).
Wstęp wolny. Prosimy o zgłoszenia udziału na adres sekretariat@cakw.pl lub tel. 22 654 10 44.
Szczegółowe informacje o programie warsztatów LINK
Zarząd PIKW i CAKW
Zapraszamy do udziału w IV Łódzkim Forum Audytu.
IV Łódzkie Forum Audytu, spotkanie członków i sympatyków Stowarzyszenia Certyfikowanych Audytorów i Specjalistów ds. Kontroli Wewnętrznej (CAKW), z cyklu metodyka na temat: Doświadczenia audytu wewnętrznego.
Forum odbędzie się 22 października 2019 roku (wtorek) o godzinie 17:00 na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, ul. Matejki 22/26, 90-237 Łódź, sala 115.
Współorganizatorami spotkania są:
Za udział w spotkaniu można uzyskać 2 punkty w Programie Ustawicznego Kształcenia w ramach Krajowej Listy Profesjonalnych Audytorów, Kontrolerów i obszarów powiązanych oraz 2 punkty CPE (NASBA).
Wstęp wolny. Prosimy o zgłoszenia udziału na adres sekretariat@cakw.pl lub tel. 22 654 10 44.
Zarząd PIKW i CAKW
Serdecznie zapraszamy do udziału w II Lubelskim Forum Audytu
Spotkanie członków i sympatyków Stowarzyszenia Certyfikowanych Audytorów i Specjalistów ds. Kontroli Wewnętrznej (CAKW) z cyklu Bezpieczeństwo na temat: Bezpieczeństwo informacji w audycie.
Forum odbędzie się 18 października 2019 roku (piątek) o godzinie 17:00 w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie, ul. Projektowa 4, 20-209 Lublin, informacja o sali będzie podana przy wejściu do budynku.
Współorganizatorami spotkania są:
Za udział w spotkaniu można uzyskać 2 punkty w Programie Ustawicznego Kształcenia Krajowej Listy Programu Audytu i Kontroli Wewnętrznej oraz 2 punkty CPE (NASBA).
Wstęp wolny. Prosimy o zgłoszenie udziału na adres sekretariat@cakw.pl lub tel. 22 654 10 44.
Zarząd PIKW i CAKW
Szanowni Państwo, już we wrześniu w trakcie XVIII MIędzynarodowego Kongresu Kontroli Wewnętrznej, Audytu Wewnętrznego, Antykorupcji i Zwalczania Oszustw odbędzie się premiera nowej publikacji PIKW pt. "Audyt śledczy – przetwarzanie informacji z wykorzystaniem metod i technik analizy śledczej". Autorzy publikacji insp. Waldemar Ignaczak były Dyrektor Biura Wywiadu Kryminalnego Komendy Głównej Policji oraz insp. Marek Dyjasz, były Dyrektor Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji, obecnie eksperci współpracujący z PIKW będą osobiście prezentować swoją publikację. W przedmowie do książki jeden z autorów, insp. Waldemar Ignaczak napisał: publikację tę poniekąd należy uznać za kontynuację wcześniej wydanej przez Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej książki pt. „Analiza śledcza w procesie kontroli” […], aktualna pozycja podkreśla wagę i znaczenie informacji i jej prawidłowego przetwarzania w tych procesach.
Z przyczyn technicznych książka będzie dostępna w pierwszym tygodniu października, jednak każdy uczestnik otrzyma voucher uprawniający do jej zakupu w cenie specjalnej.
Szanowni Państwo,
miło nam poinformować, iż Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej nawiązał współpracę z Wyższą Szkołą Bankową w Szczecinie. W ramach przedmiotowej współpracy zostały uruchomione studia podyplomowe na kierunkach:
Absolwenci Studiów uzyskują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Bankowej w Szczecinie oraz nadawany przez Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej (PIKW) certyfikat potwierdzający kompetencje w zakresie uzyskanej specjalizacji, a także prawo wpisu na Krajową Listę Profesjonalnych Audytorów i Kontrolerów Wewnętrznych prowadzoną przez PIKW, oraz, zgodnie z treścią par. 9 Regulaminu Krajowej Listy, bezterminowe, bezpłatne, kierunkowe wsparcie merytoryczne w zakresie czynności wykonywanych przez absolwenta na stanowisku pracy związanym z kierunkiem ukończonych studiów.
Zarząd PIKW
Szanowni Państwo,
właśnie dotarła do nas nowa partia etui ochronnych na karty z technologią #RFIDSTOP. Większość nowych kart, nie tylko płatniczych, posiada specjalny chip RFID (ang. Radio Frequency IDentification), umożliwiający odczytanie danych bez bezpośredniego kontaktu z urządzeniem odczytującym. Najbardziej narażone są: nowe karty kredytowe i debetowe, dostępowe do budynków i pomieszczeń, karty transportu publicznego, a nawet nowe paszporty biometryczne. Technologia RFID STOP, w którą wyposażone są, rozdawane naszym klientom specjalne etui, zabezpiecza karty zbliżeniowe przed nieuprawnionym skanowaniem. Dzięki temu Państwa dane oraz pieniądze są bezpieczne.
Szanowni Państwo,
miło nam poinformować, iż Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej nawiązał współpracę z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu. W ramach przedmiotowej współpracy zostały uruchomione studia podyplomowe na kierunkach:
Absolwenci Studiów uzyskują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz nadawany przez Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej (PIKW) certyfikat potwierdzający kompetencje w zakresie uzyskanej specjalizacji, a także prawo wpisu na Krajową Listę Profesjonalnych Audytorów i Kontrolerów Wewnętrznych prowadzoną przez PIKW, oraz, zgodnie z treścią par. 9 Regulaminu Krajowej Listy, bezterminowe, bezpłatne, kierunkowe wsparcie merytoryczne w zakresie czynności wykonywanych przez absolwenta na stanowisku pracy związanym z kierunkiem ukończonych studiów.
Zarząd PIKW
Audyt śledczy - Wykorzystanie metod śledczych w audycie i kontroli
Biegły do spraw zapobiegania i wykrywania przestępstw gospodarczych
Koordynator kontroli zarządczej
Audyt bezpieczeństwa informacji i systemów informatycznych
Absolwenci Studiów uzyskują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych Krakowskiej Akademii oraz nadawany przez Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej (PIKW) certyfikat potwierdzający kompetencje w zakresie uzyskanej specjalizacji, a także prawo wpisu na Krajową Listę Profesjonalnych Audytorów i Kontrolerów Wewnętrznych prowadzoną przez PIKW, oraz, zgodnie z treścią par. 9 Regulaminu Krajowej Listy, bezterminowe, bezpłatne, kierunkowe wsparcie merytoryczne w zakresie czynności wykonywanych przez absolwenta na stanowisku pracy związanym z kierunkiem ukończonych studiów.
Zarząd PIKW
Szczegółowe informacje na stronie Uniwersytetu Łódzkiego LINK
Zarząd PIKW.
Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji naukowej zorganizowanej przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu (UEP), Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej Sp. z o.o. (PIKW) i Stowarzyszenie Certyfikowanych Audytorów i Specjalistów ds. Kontroli Wewnętrznej (CAKW) z cyklu metoda, na temat: Planowanie audytu wewnętrznego. Spotkanie odbędzie się 27 czerwca 2019 roku (czwartek) o godzinie 17:00 na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu al. Niepodległości 10, 61-875 Poznań; Gmach Główny, sala 111A.
Szczegółowe informacje na stronie uczelni LINK
Pobierz program I Wielkopolskie Forum Audytu
Zarząd PIKW
Szanowni Państwo, w porozumieniu z firmą FM LOGISTIC, przedstawiamy ofertę pracy dla Audytora Wewnętrznego - stanowisko ulokowane jest we Francji, preferowany kandydat/ka z Polski, wymagana znajomość języka i rynku polskiego. Oferta skierowana jest do Absolwentów Polskiego Instytutu Kontroli Wewnętrznej. Kontakt bezpośredni: Nina Biedrzycka-Tkaczyk Recruitment Manager; FM Logistic; Mobile: +48515010403. Szczegółowe informacje po kliknięciu na LINK
Zarząd PIKW
Szanowni Państwo,
Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej we współpracy ze Stowarzyszeniem Certyfikowanych Audytorów i Specjalistów ds. Kontroli Wewnętrznej oraz Akademią Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi zaprasza do udziału w III Łódzkim Forum Audytu, pt. Planowanie Audytu Wewnętrznego, które odbędzie się 14 czerwca 2019 roku (piątek) o godzinie 17:00 w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi ul. Rewolucji 1905 Roku 52; budynek G, sala G105.
Pobierz program III Łódzkie Forum Audytu
Serdecznie zapraszamy do udziału
Zarząd PIKW
Podsumowanie konferencji - Materiał filmowy.
W dniu 12 kwietnia 2019 roku w auli Sopockiej Szkoły Wyższej odbyło się V Pomorskie Forum Audytu. Prelekcje oraz dyskusje na forum poświęcone były zagadnieniu - Czy kontrola zarządcza to problem kierownika jednostki?
Forum zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Certyfikowanych Audytorów i Specjalistów ds. Kontroli Wewnętrznej przy współpracy Polskiego Instytutu Kontroli Wewnętrznej i Sopockiej Szkoły Wyższej.
Podziękowania dla Pani Teresy Martyniuk, Rektora Sopockiej Szkoły Wyższej za współpracę, a przede wszystkim za udostępnienie sali oraz zorganizowanie cateringu podczas przerw w dyskusjach.
Dziękujemy również wszystkim prelegentom oraz uczestnikom V Pomorskiego Forum audytu za przybycie, udział i zaangażowanie w dyskusjach.
Pobierz program V_Pomorskiego_Forum Audytu
Zarząd PIKW
Fotorelacja z V Pomorskiego Forum Audytu
Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy na studia podyplomowe Koordynator Kontroli Zarządczej w Jednostkach Sektora Finansów Publicznych, uruchomione przez Sopocką Szkołę Wyższą we współpracy z Polskim Instytutem Kontroli Wewnętrznej.
Celem studiów jest przygotowanie słuchaczy do świadomego wspomagania organizacji w osiąganiu jej celów, zgodnie z oczekiwaniami stawianymi przed nowoczesną administracją w zakresie kontroli zarządczej. Studia pozwalają poznać i zrozumieć komponenty związane z zarządzaniem organizacją oraz wymaganiami stawianymi przez ustawę o finansach publicznych w zakresie ustanowienia systemu kontroli zarządczej.
Studia umożliwiają również zdobycie umiejętności ułatwiających skuteczne wdrożenie i monitorowanie systemu kontroli zarządczej w organizacjach rządowych i samorządowych. Absolwenci pozyskają wiedzę w zakresie rozpoznawania zagrożeń i szans w osiąganiu celów organizacji, możliwych sposobów zapobiegania występowaniu potencjalnych ryzyk, skutecznej komunikacji oraz pozyskiwania informacji zwrotnej.
Szczegółowe informacje na stronie uczelni LINK
Zarząd PIKW
Szanowni Państwo,
zapraszamy do udziału w seminarium Zintegrowany System Kwalifikacji na przykładzie pracy Audytora Wewnętrznego zorganizowanym przez Instytut Badań Edukacyjnych we współpracy z Polskim Instytutem Kontroli Wewnętrznej oraz Stowarzyszeniem Certyfikowanych Audytorów i Specjalistów ds. Kontroli Wewnętrznej .
Patronat Honorowy objął Pan Mieczysław Struk Marszałek Województwa Pomorskiego
Seminarium odbędzie się w Sopockiej Szkole Wyższej 11.04.2019 r. w godzinach 09:00 - 15:15.
Rejestracja https://www.instytutsiag.pl/ibe/sopot-11-04-2019/
Uczestnictwo w seminarium jest bezpłatne.
Na zgłoszenia czekamy do 05.04.2019 r.
Serdecznie zapraszamy do udziału.
Zarząd PIKW
Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy na studia podyplomowe Inspektor Ochrony Danych Osobowych uruchomione przez Instytut Nauk Humanistycznych i Społecznych im. Jana Karskiego PWSZ im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu we współpracy z Polskim Instytutem Kontroli Wewnętrznej.
Szczegółowe informacje na stronie Uczelni - LINK
Zarząd PIKW
Szanowni Państwo,
zapraszamy do udziału w IV Podkarpackim Forum Audytu, organizowanym we współpracy Uniwersytetu Rzeszowskiego, Polskiego Instytutu Kontroli Wewnętrznej oraz Stowarzyszenia Certyfikowanych Audytorów i Specjalistów ds. Kontroli Wewnętrznej.
Patronat:
Patronat medialny:
Partner wiodący:
Partner regionalny:
Forum Audytu odbędzie się w dniu 15 marca 2019 r. na Uniwersytecie Rzeszowskim sala D1-C5 (aula)
Pobierz - Program_IV_Podkarpackie_Forum_Audytu
Pobierz - Formularz_zgłoszenia
Serdecznie zapraszamy
Zarząd PIKW
Szanowni Państwo,
Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej we współpracy ze Stowarzyszeniem Certyfikowanych Audytorów i Specjalistów ds. Kontroli Wewnętrznej oraz Akademią Techniczno- Humanistyczną w Bielsku- Białej zaprasza do udziału w II Podbeskidzkim Forum Audytu, które odbędzie się 1 marca 2019 r. w piątek w auli Akademii Techniczno Humanistycznej w Bielsku-Białej.
Pobierz program III Podbeskidzkie_Forum_Audytu
Serdecznie zapraszamy do udziału
Zarząd PIKW
20.02.2019 r.
Dzisiaj w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie odbyło się uroczyste rozdanie świadectw i Certyfikatów Specjalisty zarządzania ryzykiem/Risk Manager Polskiego Instytutu Kontroli Wewnętrznej. Trzydziestu dwóch absolwentów to pracownicy Poczty Polskiej, dla której Uczelnia we współpracy z PIKW przygotowała roczne studia podyplomowe na kierunku „Zarzadzanie ryzykiem w organizacji”. Gratulujemy absolwentom. Wykładowcom dziękujemy za trud i wysiłek włożony w kształtowanie tak potrzebnych na polskim rynku specjalistów zarządzania ryzykiem.
Zarząd PIKW
Szanowni Państwo,
Zapraszamy do udziału w seminariach organizowanych przez Instytut Badań Edukacyjnych we współpracy z PIKW i CAKW. Podczas tych spotkań zapoznamy się z ideą i zasadami korzystania ze Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. Spotkania te przygotują nas do podjęcia decyzji o kwalifikacjach audytora wewnętrznego, kontrolera wewnętrznego i koordynatora kontroli zarządczej.
Najbliższe seminaria odbędą się:
21 lutego 2019 w Warszawie: Zaproszenie oraz program spotkania.
28 lutego 2019 roku w Krakowie: Zaproszenie oraz program spotkania.
Udział w seminariach jest bezpłatny, uczestnicy otrzymują 4 punkty w Programie Ustawicznego Kształcenia.
Do zobaczenia!
16 stycznia 2019 roku w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. rotmistrza Witolda Pileckiego odbyło się I Oświęcimskie Forum Audytu. Inicjatorem spotkania był Instytut Nauk Humanistycznych i Społecznych im. J. Karskiego.
Spotkanie było współorganizowane we współpracy z:
Tematem przewodnim była Kontrola zarządcza a RODO. Zobacz całą relację: LINK
Uwaga, w programie Forum Audytu w Krakowie wystąpił błąd pisarski!
Spotkanie odbędzie się we WTOREK 15 stycznia 2019 roku o godzinie 17:30 na Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego przy ul. Gustawa Herlinga - Grudzińskiego 1, 30-705 Kraków; sala B203.
W programie, na stronie poniżej jest błędnie podana środa jako dzień spotkania!
W środę odbędzie się Forum Audytu w Oświęcimiu!
Szanowni Państwo,
Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej we współpracy ze Stowarzyszeniem Certyfikowanych Audytorów i Specjalistów ds. Kontroli Wewnętrznej zaprasza do udziału w
III Małopolskim Forum Audytu - Krakowska Akademia, 15.01.2019 r.
Zgłoszenia udziału prosimy przesyłać na adres sekretariat@cakw.pl
oraz
I Oświęcimskim Forum Audytu - PWSZ w Oświęcimiu, 16.01.2019 r.
Zgłoszenia udziału - Formularz zgłoszeniowy
Serdecznie zapraszamy
Zarząd PIKW
Szanowni Państwo,
Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej we współpracy ze Stowarzyszeniem Certyfikowanych Audytorów i Specjalistów ds. Kontroli Wewnętrznej zaprasza do udziału w IV Pomorskim Forum Audytu, które odbędzie się 10 grudnia 2018 r. w poniedziałek o godzinie 17 w Sopockiej Szkole Wyższej w Sopocie.
Pobierz program IV_Pomorskie_Forum_Audytu
Jednocześnie informujemy o najbliższych wydarzeniach:
Audyt obiektów hotelarskich, gastronomicznych i przedsiębiorstw turystycznych
W Wyższej Szkole Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku https://wstih.pl/oferta-edukacyjna/studia-podyplomowe/audyt-obiektow-hotelarskich-gastronomicznych-i-przedsiebiorstw-turystycznych
Serdecznie zapraszamy do udziału
Zarząd PIKW
Szanowni Państwo,
Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej we współpracy z Wyższą Szkołą Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku zapraszają na nowy kierunek studiów podyplomowych:
Audyt obiektów hotelarskich, gastronomicznych i przedsiębiorstw turystycznych
Uczestnicy studiów
Właściciele i członkowie zarządów przedsiębiorstw prowadzących hotele, obiekty gastronomiczne lub przedsiębiorstwa turystyczne oraz osoby zatrudnione przez te przedsiębiorstwa w celu pełnienia funkcji audytora wewnętrznego.
Szczegółowe informacje na stronie Uczelni LINK
Zarząd PIKW
XVII Międzynarodowy Kongres Kontroli, Audytu, Antykorupcji i Zwalczania Oszustw odbył się w dniach 27-28 września 2018 r. w Krakowie. Trudno jednak w zaledwie kilku zdaniach podsumować choćby najważniejsze zagadnienia poruszone podczas obrad.
Pełna oferta studiów podyplomowych LINK
Szanowni Państwo,
miło nam poinformować, iz w wyniku współpracy z Wojskową Akademią Techniczną w Warszawie, został opracowany kierunek studiów podyplomowych „Audyt i kontrola wewnętrzna w organizacjach zhierarchizowanych i administracji publicznej”.
Celem przedmiotowych studiów jest poszerzenie wiedzy słuchaczy z zakresu nowoczesnej kontroli i audytu wewnętrznego, będącego nieodłącznym elementem skutecznego zarządzania w przedsiębiorstwach i instytucjach państwowych oraz administracji publicznej. Nabycie umiejętności analizowania oraz specyfiki rozumienia metod i standardów umożliwiających prowadzenie kontroli i audytu wewnętrznego oraz przepisów regulujących ten obszar tematyczny.
Szczegółowe informacje na stronie WAT LINK
Zarząd PIKW
Miło nam poinformować, iż w dniu 11 czerwca 2018 roku, pomiędzy Wojskową Akademią Techniczną i Polskim Instytutem Kontroli Wewnętrznej została podpisana umowa o współpracy. Zakres współpracy obejmuje obszary w zakresie:
Jednym z pierwszych, planowanych działań jest przygotowanie programów i uruchomienie kilku kierunków studiów podyplomowych, które powinny być dostępne w ofercie już od października 2018 r.
Zarząd PIKW
16 marca 2018 roku na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Rzeszowskiego odbyło się III Podkarpackie Forum Audytu, kolejne tego typu przedsięwzięcie przygotowane przez organizacje skupiające ekspertów i certyfikowanych profesjonalistów kontroli wewnętrznej.
Aby zapoznać się z pełną treścią relacji zapraszamy tutaj lub na stronę Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego
W dniu 25 stycznia odbyło się II Małopolskie Forum Audytu w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza-Modrzewskiego. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z wydarzenia.
W imieniu Stowarzyszenia Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego oraz Komitetu Bezpieczeństwa Biznesu Krajowej Izby Gospodarczej mamy przyjemność zaprosić na Kongres Bezpieczeństwa Biznesu współorganizowany przez Krajowe Stowarzyszenie Ochrony Informacji Niejawnych.
W dniu 28 listopada odbyło się III Pomorskie Forum Audytu w Auli górnej Sopockiej Szkoły Wyższej w Sopocie. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z wydarzenia
W dniu 24 listopada odbyło się I Śląskie Forum Audytu w Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z wydarzenia
W dniu 23 listopada odbyło się II Dolnośląskie Forum Audytu w Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z wydarzenia.
Kurs modułowy - Audyt śledczy w procesie kontroli - Kompleksowa metoda wykrywania i dokumentowania zagrożeń przestępstwami gospodarczymi, oszustwami, nadużyciami i korupcją.
Szanowni Państwo,
Mieliśmy zaszczyt już po raz kolejny gościć Państwa na tym wyjątkowym wydarzeniu jakim jest Międzynarodowy Kongres Kontroli, Audytu, Antykorupcji i Zwalczania oszustw, który cieszy się już szesnastoletnią tradycją i nadal jest jedynym wydarzeniem o tym charakterze w Polsce. Umożliwia omówienie najważniejszych zmian i zagadnień w poszczególnych obszarach, jak również uzyskanie opinii ekspertów z Polski jak i z zagranicy.
Mamy nadzieję, że wydarzenie spełniło Państwa oczekiwania, a zdobyte informacje posłużą w karierze zawodowej jak i życiu prywatnym.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy!
Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej
W imieniu Stowarzyszenia Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego (SWBN) oraz Krajowego Stowarzyszenia Ochrony Informacji Niejawnych (KSOIN) serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w VII Konferencji Bezpieczeństwa Narodowego.
Link do artykułu: tutaj
Szanowni Państwo,
Jako że do kolejnej, szesnastej już edycji Międzynarodowego Kongresu Kontroli Wewnętrznej, Audytu Wewnętrznego, Antykorupcji i Zwalczania Oszustw pozostało niecałe pół roku, już dziś zachęcamy do zapoznania się z tym wyjątkowym wydarzeniem.
Aktualne informacje pojawiać będą się na stronie dedykowanej tegorocznemu Kongresowi: pod tym linkiem
Szanowni Państwo,
Jeszcze tylko tydzień przyjmowane będą zgłoszenia na VII Krajową Konferencję Kontroli Zarządczej - Termin zamknięcia zapisów upływa 20 kwietnia.
Formularz zgłoszeniowy można pobrać pod tym linkiem.
Adres do wysyłania formularzy: zgloszenia@pikw.pl
Fax: 22 620 94 36
Szanowni Państwo,
Mamy przyjemność poinformować, iż zdecydowaliśmy się przedłużyć naszą zniżkową ofertę na zgłoszenia udziału w VII Krajowej Konferencji Kontroli Zarządczej!
Promocyjna cena 249 zł/os za jeden dzień lub 349 zł/os za oba dni, obowiązywać będzie jeszcze kolejny tydzień - do 22 marca.
Serdecznie zapraszamy do skorzystania z ostatniej szansy na tańszy udział w wydarzeniu!
Już w kwietniu!
Szanowni Państwo,
Niedawno uruchomiliśmy zapisy na VII już Krajową Konferencję Kontroli Zarządczej, która odbędzie się w dniach 24-25 kwietnia 2017 r. w Warszawie.
Szanowni Państwo!
Z przyjemnością informujemy, iż w lutym odbywać się będą dwa Fora Audytu:
21 lutego 2017 - I Podbeskidzkie Forum Audytu w Bielsku-Białej
22 lutego 2017 - I Małopolskie Forum Audytu w Krakowie
Aby przeczytać o szczegółach i pobrać program czytaj więcej.
Spotkanie członków i sympatyków Stowarzyszenia Certyfikowanych Audytorów i Specjalistów ds. Kontroli Wewnętrznej z cyklu Narzędzia kontroli wewnętrznej.
Na temat: Przeciwdziałanie przestępstwom gospodarczym i korupcji.
Udział w Forum jest bezpłatny
Kontakt i zgłoszenia: sekretariat@cakw.pl
Spotkanie członków i sympatyków Stowarzyszenia Certyfikowanych Audytorów i Specjalistów ds. Kontroli Wewnętrznej z cyklu Narzędzia kontroli wewnętrznej.
Na temat: Compliance.
Udział w Forum jest bezpłatny
Spotkanie członków i sympatyków Stowarzyszenia Certyfikowanych Audytorów i Specjalistów ds. Kontroli Wewnętrznej z cyklu Narzędzia kontroli wewnętrznej.
Na temat: Informatyczne wsparcia zapobiegania oszustwom i nadużyciom gospodarczym.
Stowarzyszenia Certyfikowanych Audytorów i Specjalistów ds. Kontroli Wewnętrznej
Spotkanie członków i sympatyków z cyklu Narzędzia kontroli wewnętrznej na temat
Informatyczne wsparcia zapobiegania oszustwom i nadużyciom gospodarczym
Za udział w spotkaniu można uzyskać 2 punkty CPE (NASBA) i 2 punkty w Programie Ustawicznego Kształcenia Krajowej Listy Programu Audytu i Kontroli Wewnętrznej.
Zobacz materiał filmowy z kongresu
Studia podyplomowe współorganizowane z UTH im. H. Chodkowskiej w Warszawie
Z inicjatywy Pani Edyty Janeczek powstała
PETYCJA w sprawie nowelizacji ustawy o finansach publicznych
Zapraszamy do złożenia podpisu
Waldemar Ignaczak, Olga Dyczkowska-Uss Analiza śledcza w procesie kontroli
Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej, Warszawa 2016, ISBN 978-83-942845-1-0
Tylko do końca października książka do nabycia w promocyjnej cenie 35 zł (z VAT).
XV Międzynarodowy Kongres w Krakowie skupił 174 uczestników!
Jesteśmy już ponad 22 lata na rynku
Premiera najnowszej publikacji PIKW na XV Kongresie!
Uwaga! Ważna informacja dla członków Stowarzyszenia Biegłych ds. Przestępstw i Nadużyć Gospodarczych
Trwa rekrutacja na studia podyplomowe!
Serdecznie zapraszamy na I Forum Audytu w zakresie bezpieczeństwa informacji i zarządzania ryzykiem
Studia podyplomowe "Audyt śledczy"
Studia podyplomowe realizowane we współpracy z Collegium Civitas w Warszawie.
Wejście w nowy wymiar pozyskiwania oraz analizy informacji z wykorzystaniem narzędzia analizy śledczej.
Studia zostały opracowane na podstawie nowej publikacji PIKW pt: "Analiza śledcza w procesie kontroli"
Szczegółowe informacje na stronie Collegium Civitas LINK
Zapraszamy do udziału
Pełna oferta studiów podyplomowych LINK
Po szczegółowe informacje zapraszamy: LINK
Stowarzyszenie Certyfikowanych Audytorów i Specjalistów ds. Kontroli Wewnętrznej, Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej Sp. z o.o. oraz Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu Wydział Ekonomiczny w Szczecinie zapraszają członków i sympatyków CAKW oraz studentów i absolwentów Uczelni do udziału w IV Zachodniopomorskim Forum Audytu w spotkaniu w ramach cyklu Metodyka audytu na temat: „Zalecenie jako produkt audytu wewnętrznego” 27 listopada (poniedziałek) 2023 roku o godzinie 17:30 w Uniwersytecie WSB Merito w Poznaniu Wydział Ekonomiczny w Szczecinie, przy ulicy Śniadeckich 3 w Szczecinie, sala nr 107.
Udział w spotkaniu jest nieodpłatny.
Za udział w spotkaniu można uzyskać 2 punkty w Programie Ustawicznego Kształcenia Krajowej Listy Audytorów, kontrolerów i Specjalizacji Powiązanych.
Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu prosimy o wysłanie zgłoszenia
do dr Joanny Przybylskiej, UE Poznań, na adres Joanna.Przybylska@ue.poznan.pl
Ministerstwo Spraw Zagranicznych poszukuje kandydatów do pracy na stanowisko specjalisty - audytora wewnętrznego ds. IT w Biurze Kontroli i Audytu.
Link do ogłoszenia:
Termin składania ofert upływa 20 października 2023 r.
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko urzędnicze
w Urzędzie Miasta Ostrów Mazowiecka
Samodzielne stanowisko pracy – Audytor Wewnętrzny
Zakres zadań na stanowisku:
Szczegółowe informacje w zakresie rekrutacji - Kliknij TUTAJ
Zapraszamy do udziału w najbliższych forach audytu - WSTĘP WOLNY
VI Śląskie Forum Audytu - Katowice 22 września 2023 - Kilknij i zgłoś swój udział
IV Lubelskie Forum Audytu - Lublin, z przyczyn technicznych Forum Audytu w Lublinie odbędzie się w innym terminie, planowany termin 28.10.2023 r. - szczegółowe informacje wkrótce.
IV_Małopolskie Forum Audytu - Kraków 26 stycznia 2023 - Kliknij i zgłoś swój udział
Wstęp wolny zapraszamy do udziału, również w formie ON-LINE
Jako Partner merytoryczny zapraszamy na największą i zarazem najbardziej merytoryczną konferencję online w Polsce poświęconą praktycznym aspektom funkcjonowania systemów zgłaszania naruszeń i ochrony sygnalistów.
Zbuduj bezpieczną i nowoczesną organizację opartą na dialogu i zaufaniu!
Zarejestruj się bezpłatnie: https://whistleblowingsummit.pl/
Natomiast już 9 grudnia - pierwszy raz w historii Konferencji - dla najbardziej wymagających uczestników odbędą się praktyczne warsztaty Whistleblowing Summit Practice Day (udział płatny).
Dołącz do wydarzenia na LinkedIn: https://www.linkedin.com/events/whistleblowingsummit20226994240525356679168
Szanowni Państwo, do 30 listopada 2022 r. 15% rabatu na wszystkie szkolenia i kursy
https://www.pikw.pl/kursy-i-szkolenia-on-line,1197.html realizowane w fomie on-line.
Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, w celu usprawnienia dostępności produktów PIKW, została uruchomiona filia PIKW POŁUDNIE. Filia PIKW POŁUDNIE oferuje wszystkie produkty PIKW w Warszawie z pełną ich dostępnością na południu kraju.
Zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami PIKW POŁUDNIE
Robert Słoniec - Dyrektor Regionalny PIKW Południe tel. 509 462 787 r.sloniec@pikw.pl
Katarzyna Kruczek - Dyrektor Regionalny PIKW Południe tel. 795 633 349 k.kruczek@pikw.pl
Zarząd PIKW
Szanowni Państwo, kolejne webinarium w ramach inicjatywy "Środa z ACFE" organizowane przez ACFE Polska #183 we współpracy z PIKW poprowadzi:
Pani Martyna Pawłowska, która podzieli się z nami swoimi doświadczeniami w zakresie wybranych aspektów przestępstwa oszustwa.
Martyna jest adwokatem, absolwentką Wydziału Prawa i Administracji UAM w Poznaniu, gdzie przygotowuje rozprawę doktorską pod kierunkiem prof. dr hab. Roberta Zawłockiego na Wydziale Prawa i Administracji UAM w Poznaniu (dysertacja z zakresu prawa karnego skarbowego), współpracuje naukowo z Wydziałem Prawa Uniwersytetu w Augsburgu.
Doświadczenie zdobywała w Kancelarii Adwokackiej adw. Anny Bagieńskiej - Zawłockiej, Kancelarii Adwokackiej adw. prof. dr hab. Roberta Zawłockiego, Biurze Prawnym Prezydenta Miasta Poznania, Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu oraz Sądzie Rejonowym Poznań - Grunwald i Jeżyce w Poznaniu. Od 2016 roku prowadzi Kancelarię Adwokacką, specjalizując się w zagadnieniach prawa karnego – gospodarczego. Obsługuje podmioty korporacyjne i osoby fizyczne, jest biegłym do spraw zapobiegania i wykrywania przestępstw gospodarczych i korupcji.
Członek zwyczajny European Association for the Study of Gambling (EASG) oraz Stowarzyszenia Certyfikowanych Audytorów i Specjalistów ds. Kontroli Wewnętrznej.
Link do rejestracji na bezpłatne webinarium Kliknij tutaj
Szanowni Państwo, kolejne webinarium w ramach inicjatywy "Środa z ACFE" organizowane przez ACFE Polska #183 we współpracy z PIKW poprowadzi:
Pani Grażyna Felisiak, która podzieli się z nami swoimi doświadczeniami w zakresie przesłanek wskazujących na występowanie oszustw księgowych.
Pani Grażyna, członek @ACFE Poland oraz certyfikowany księgowy z wieloletnim stażem, zarówno w sektorze prywatnym jak i publicznym. Absolwent trzech kierunków studiów podyplomowych, tj. w zakresie kontroli finansowej, audytu wewnętrznego oraz compliance w organizacji. Od blisko dwóch dekad zarządza biurem rachunkowym, przeprowadza kontrole finansowo-księgowe oraz bierze czynny udział w badaniach sprawozdań finansowych. Trener przeprowadzający szkolenia otwarte i zamknięte szkolenia w zakresie rachunkowości oraz wykładowca na studiach podyplomowych. Zapraszamy do rejestracji i uczestnictwa w bezpłatnym webinarium środa, 25 maja 2022 roku, w godz. 12.00-12.50
Link do rejestracji na bezpłatne webinarium Kliknij tutaj
Szanowni Państwo, kolejne webinarium w ramach inicjatywy "Środa z ACFE" organizowane przez ACFE Polska #183 we współpracy z PIKW poprowadzi:
Pan Marek Dyjasz, inspektor policji w stanie spoczynku, który w 2012 roku zakończył służbę po 30 latach służby w pionie kryminalnym. W ostatnich latach swojej kariery zawodowej pełnił funkcję Dyrektora Biura Kryminalnego KGP, nadzorując pracę policjantów służby kryminalnej i dochodzeniowo-śledczej w Polsce.
Ekspert PIKW w zakresie przeciwdziałania i zwalczania przestępczości kryminalnej, gospodarczej i korupcyjnej oraz autor wielu publikacji z zakresu kryminologii i kryminalistyki, w tym współautor książki Audyt Śledczy, przetwarzanie informacji z wykorzystaniem metod i technik analizy śledczej
Temat webinarium: Statystyka przestępczości gospodarczej i korupcyjnej w 2021 roku ze szczególnym uwzględnieniem oszustw gospodarczych. Termin: Środa, 20 kwietnia 2022 rok. w godz. 12.00-12.50
Link do rejestracji na bezpłatne webinarium Kliknij tutaj
Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej Sp. z o.o. (PIKW), Akademia Handlowa Nauk Stosowanych w Radomiu (AHNS), Wydział Prawa i Administracji (AHNS), Stowarzyszenie Certyfikowanych Audytorów i Specjalistów ds. Kontroli Wewnętrznej (CAKW), Centrum Audytu Bezpieczeństwa Sp. z o.o. oraz Stowarzyszenie ACFE Polska zapraszają do udziału w II Radomskim Forum Audytu:
Oszustwa w czasie pandemii COVID-19
Forum odbędzie się 26 marca 2022 roku (sobota) w godzinach 10:00 - 12:20, w siedzibie Akademii Handlowej Nauk Stosowanych w Radomiu, ul. Traugutta 61a, 26-600 Radom, Aula 1 (I piętro). Wstęp wolny.
Akademia Handlowa Nauk Stosowanych w Radomiu - Informacje szczegółowe
Pobierz II Radomskie Forum Audytu - Harmonogram
Zapraszamy do udziału
Zarząd PIKW
Rekrutacja na studia podyplomowe uruchamiane w sesji wiosennej 2022
Zapraszamy
Szanowni Państwo,
już jutro, odbędą się dwa ważne wydarzenia, sedrecznie zapraszamy do udziału.
"Środa z ACFE"
Obowiązki wynikające z #AML to temat najbliższego webinarium, które w ramach inicjatywy „Środa z ACFE” poprowadzi @Grażyna Felisiak, Prezes Zarządu firmy Strefa Biznesu STREFA BIZNESU sp. z o.o., członek #ACFEPolska. Zapraszamy do rejestracji i uczestnictwa w bezpłatnym webinarium, które zaplanowano na środę, 2 marca 2022 roku w godz. 15:15-16:00 w formie ON-LINE.
Link do rejestracji: Kliknij tutaj
"X Praskie Forum Audytu"
Kontynuacja cyklu Zarządzanie – kontrola zarządcza na temat: Wybrane zagadnienia zarządzania – kontroli zarządczej zostanie przeprowadzona w trybie on-line z wykorzystaniem oprogramowania Click Meeting. Zapraszamy do rejestracji i udziału w bezpłatnym webinarium, które zaplanowano na środę 2 marca 2022 roku w godz. 17:00 - 19:15 w formie ON-LINE. Szczegóły organizacyjne: X Praskie Forum Audytu
Link do rejestracji: Kliknij tutaj
Szanowni Państwo, kolejne webinarium w ramach inicjatywy "Środa z ACFE" organizowane przez ACFE Polska #183 we współpracy z PIKW poprowadzi:
Pan Dariusz Kozłowski, młodszy insp. Policji w stanie spoczynku, były funkcjonariusz służb specjalnych, ekspert z zakresu prawa ochrony sygnalistów, przeciwdziałania nadużyciom finansowym i korupcji oraz zarządzania systemami ochrony danych osobowych.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do rejestracji na bezpłatne webinarium pt. „Budowa Regulaminu Zgłoszeń Wewnętrznych określającego wewnętrzną procedurę zgłaszania naruszeń prawa”, które zaplanowane zostało na środę, 16 lutego 2022r. (w godz. 15.00-16.00)
Link do rejestracji: Kliknij tutaj
Szanowni Państwo, kolejne webinarium w ramach inicjatywy "Środa z ACFE" organizowane przez ACFE Polska #183 we współpracy z PIKW poprowadzi
Pan Stanisław Fecko, CFE – Audytor Wewnętrzny, Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Starostwie Powiatowym w Zakopanem.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do rejestracji na bezpłatne webinarium pt. „Kodeks etyki w samorządzie”, które zaplanowane zostało na środę, 02.02.2022r. (w godz. 12.00-13.00). Po udokumentowaniu udziału w webinarium można uzyskać 1 punkt w Programie Ustawicznego Kształcenia, o którym mowa w Regulaminie Krajowej Listy Audytorów, Kontrolerów i Specjalizacji Powiązanych prowadzonej przez Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej Sp. z o.o.
Link do rejestracji: Kliknij tutaj
Szanowni Państwo,
miło nam poinformować, iż Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej pozyskał kolejnego partnera w ramach współorganizowanych, już od ponad 21 lat, studiów podyplomowych z uczelniami w całym kraju. Do grona uczelni partnerstkich PIKW dołączyła Wyższa Szkoła Finansów i Prawa w Bielsku Białej, tym samym zapraszamy Państwa do udziału w studiach podyplomowych realizowanych we współpracy WSFiB, PIKW oraz Accounting & Law Sp. z o.o. Bielsku Białej.
Zarząd PIKW
Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że Zarząd Stowarzyszenia Ekspertów ds. Przeciwdziałania Oszustwom, Nadużyciom Gospodarczym i Korupcji (ACFE Polska #183) we współpracy z Polskim Instytutem Kontroli Wewnętrznej sp. z o.o. (PIKW), podjął decyzję o uruchomieniu cyklicznych spotkań pod hasłem „Środa z ACFE”. Spotkania będą realizowane w formie ON-LINE w wybrane środy w postaci 60 minutowych, bezpłatnych webinariów, podczas których praktycy oraz eksperci podzielą się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami, nt. trendów w obszarze wykrywania oszustw i nadużyć gospodarczych oraz tematyce whistleblowing.
W pierwszym kwartale 2022r., wśród prelegentów zobaczymy Eryka Brodnickiego, Dariusza Kozłowskiego, Grażynę Felisiak, Stanisława Fecko oraz Artura Gębicza. Zapraszamy do udziału w pierwszym spotkaniu - w najbliższą środę, 19 stycznia 2022r (w godz.12-13), które poprowadzi Eryk Brodnicki, tematem spotkania będzie „Ochrona danych osobowych sygnalisty".
Po udokumentowaniu udziału w webinarium można uzyskać 1 punkt w Programie Ustawicznego Kształcenia, o którym mowa w Regulaminie Krajowej Listy Audytorów, Kontrolerów i Specjalizacji Powiązanych prowadzonej przez Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej Sp. z o.o.
Link do rejestracji: Kliknij tutaj
Zarząd PIKW
11 grudnia 2021r. w Akademii Handlowej Nauk Stosowanych odbyło się Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe. Wydarzenie pod hasłem „Korupcja w administracji publicznej” Uczelnia zorganizowała wspólnie z Polskim Instytutem Kontroli Wewnętrznej, Uniwersytetem Warszawskiem, Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Ośrodkiem Rozwoju Edukacji, Polskim Instytutem Kontroli Wewnętrznej, Stowarzyszeniem Ekspertów ds. Przeciwdziałania Oszustwom, Nadużyciom Gospodarczym i Korupcji oraz Komendą Wojewódzką Policji zs. w Radomiu.
Sympozjum oficjalnie rozpoczęła Dziekan Wydziału Prawa i Administracji Akademii Handlowej Nauk Stosowanych dr inż. Emilia Żuchowska-Kotlarz. Następnie wykład wprowadzający wygłosił Pan Paweł Cybulski – były wiceminister finansów i zastępca Szefa Krajowej Administracji Skarbowej, ekspert Polskiego Instytutu Kontroli Wewnętrznej. Pan Minister zwrócił uwagę na temat korupcji jako przestępstwo bazowe w procedurze prania brudnych pieniędzy. Szeroko omówione zostało również pojęcie korupcji i jej wpływ na gospodarkę. Pan Minister przedstawił przykłady rozwiązań w zakresie występowania korupcji.
Więcej informacji na stronie Akademii Handlowej Nauk Stosowanych w Radomiu LINK
Szanowni Państwo,
miło nam poinformować, iż Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej pozyskał kolejnego partnera w ramach współorganizowanych, już od ponad 21 lat, studiów podypmowych z uczelniami w całym kraju. Do grona uczelni partnerstkich PIKW dołączyła Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu, tym samym zapraszamy Państwa do udziału w studiach podyplomowych realizowanych w Radomiu.
Zarząd PIKW
Szanowni Państwo,
miło nam poinformować, iż Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej pozyskał kolejnego partnera w ramach współorganizowanych, już od ponad 21 lat, studiów podypmowych z uczelniami w całym kraju. Do grona uczelni partnerstkich PIKW dołączyła Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku, tym samym zapraszamy Państwa do udziału w studiach podyplomowych realizowanych w Sanoku.
Zarząd PIKW
W końcu czerwca 2021 roku odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia Ekspertów ds. Przeciwdziałania Oszustwom, Nadużyciom Gospodarczym i Korupcji podczas którego dokonano wyboru nowych władz stowarzyszenia:
• Zarząd Stowarzyszenia: Prezes Artur Gębicz, Członkowie Zarządu: Artur Miętus, Dariusz Kozłowski.
• Komisja Rewizyjna Stowarzyszenia: Przewodniczący -Stanisław Fecko, Członkowie: Andrzej Esmund, Ireneusz Jabłoński.
Informacje nt. działalności Stowarzyszenia publikowane będą na stronie tymczasowej www.acfepolska.pl , na której także została udostępniona deklaracja członkowska oraz w kolejnych numerach Kontroler Info. W sprawach związanych z działalnością Stowarzyszenia prosimy o kontakt: acfepolska@gmail.com
Stowarzyszenie Ekspertów ds. Przeciwdziałania Oszustwom, Nadużyciom Gospodarczym i Korupcji
Ul. Sienna 93 lok. 35; 00-815 Warszawa
Więcej informacji w bieżącym wydaniu czasopisma Kontroler INFO nr 23
Zapraszamy do zapoznania się z wynikami projektu badawczego dotyczącego komunikacyjnych aspektów pracy audytorów wewnętrznych, który realizowany był w 2020 roku przez zespół naukowców z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Finalizacją projektu jest elektroniczna publikacja: "Komunikowanie w audycie wewnętrznym. Raport z badań 2020. Polska i świat." Od samego początku realizacji projektu zespół badawczy - w skład którego weszli dr Joanna Przybylska, dr hab. Waldemar Rydzak, prof. UEP oraz dr hab. Jacek Trębecki, prof. UEP - przyjął założenie, że wyniki i wnioski z badania mają być opublikowane w tzw. formule Open Acces, a więc dostępne każdej osobie zainteresowanej tą tematyką. Zachęcamy do dzielenia się publikacją i wyrażamy nadzieję, że spotka się ona z zainteresowaniem zarówno środowiska audytorów wewnętrznych, jak i zawodów pokrewnych. PIKW wspierał projekt na etapie gromadzenia danych, ale również jest wydawcą wspomnianego wyżej raportu
Link do strony z raportem z badań:
Zarząd PIKW
Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej, Sopocka Szkoła Wyższa oraz Stowarzyszenie Certyfikowanych Audytorów i Specjalistów ds. Kontroli Wewnętrznej zapraszają do udziału w VII Pomorskim Forum Audytu, które odbędzie się 25 czerwca 2021 r. (piątek) o godz. 17:00 w Sopockiej Szkoły Wyższej ul. Rzemieślnicza 5, 81-855 Sopot, sala 111. Forum odbędzie się w formie tradycyjnej, połączonej z transmisją on-line live na platformie ClickMeeting.
Link do rejestracji ON-LINE https://eszkoleniapikw.clickmeeting.com/189521955/register
Szczegółowe informacje w załączniku VII Pomorskie Forum Audytu
Zapraszamy do udziału
Zarzad PIKW
Zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarium
Agenda spotkania Pobierz Rejestracja Zgłoś swój udział
Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej Sp. z o.o. i Uniwersytet Rzeszowski – Instytut Ekonomii i Finansów oraz Stowarzyszenie Certyfikowanych Audytorów i Specjalistów ds. Kontroli Wewnętrznej zapraszają do udziału w VI Podkarpackim Forum Audytu, które odbędzie się 26 marca 2021 r. (piątek) w formie wideokonferencji na platformie ClickMeeting.
Szczegółowe informacje w załączniku VI Podkarpackie Forum Audytu
Zapraszamy do udziału
Zarzad PIKW
Zapraszamy do udziału w webinarium pt. "Dyrektywa UE w sprawie ochrony sygnalistów - czy i jak się przygotować?".
📅 3 marca godzina 11:00
Dyrektywa o ochronie sygnalistów - z uwagi na charakter regulowanego obszaru - może przynieść znacznie dalej idące skutki prawne i społeczne niż RODO. Mimo to zdecydowana większość podmiotów publicznych i prywatnych ma znikomą wiedzę w tym zakresie na niecały rok przed wejściem w życie ww. wymogów.
Niniejszy webinar ma na celu wskazanie korzyści i ryzyk związanych z wdrażaniem systemów dla sygnalistów oraz uwrażliwienie na wieloaspektowość tego zagadnienia. Sposób wdrożenia i zarządzania systemem dla sygnalistów będzie decydował o jego skuteczności, a tym samym o bezpieczeństwie nie tylko sygnalistów, ale także całej organizacji.
Zarejestruj się: https://eszkoleniapikw.clickmeeting.com/dyrektywa-ue-w-sprawie-ochrony-sygnalistow-czy-i-jak-sie-przygotowac-/register?_ga=2.69831573.486741222.1614073730-465731704.1590582211
Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu (PWSTE) we współpracy z Polskim Instytutem Kontroli Wewnętrznej Sp. z o.o.(PIKW) i Stowarzyszeniem Certyfikowanych Audytorów i Specjalistów Kontroli Wewnętrznej (CAKW) zapraszają do udziału w II Jarosławskim Forum Audytu – Bezpieczeństwo informacji i zarządzania ryzykiem, które odbędzie się w środę, 24 lutego 2021 r. w godzinach 11.00 – 15.10 w formie wideokonferencji za pośrednictwem platformy Microsoft Teams.
Szczegółowe informacje na stronie PWSTE w Jarosławiu LINK
Wstęp wolny, jednak liczba miejsc, ze względów technicznych, jest ograniczona. Każdy uczestnik otrzyma od organizatorów materiały pokonferencyjne, w tym „Dekalog Inspektora Ochrony Danych”.
Zapraszamy do udziału
Zarząd PIKW
Webinarium jest elementem programu PIKW pt. „Akademia Audytora Wewnętrznego”, którego celem jest zapewnienie rozwoju zawodowego audytorów wewnętrznych zgodnie z „Międzynarodowymi standardami praktyki zawodowej audytu wewnętrznego”, opracowanymi przez The Institute of Internal Auditors.
W większości przypadków analiza procesów pod kątem popełnianych błędów obejmuje przede wszystkim ich rodzaje i przyczyny popełniania, czasami dotyczy również wykonawców. Analizy przeprowadzane są najczęściej metodą Pareto, prowadzą do wniosków: jakie błędy są popełniane najczęściej i przez kogo.
Znacznie rzadziej w centrum uwagi są pytania o mechanizm popełniania błędu: jak powstaje błąd, z czego wynika brak koncentracji wykonawcy, nieuwaga lub awaria. Podczas webinarium zaprezentowane zostaną zasady identyfikacji działań podatnych na błędy oraz metody umożliwiające w praktyce skuteczne ograniczanie możliwości popełniania błędów w procesach.
Zasadniczym celem webinarium jest wprowadzenie w tematykę nadzoru nad procesami, w kontekście bloku szkoleń PIKW pt. Zarządzanie Procesami. Projektowanie procesów „odpornych na błędy” to jeden z ważniejszych aspektów doskonalenia, zgodnie z modelem dojrzałości organizacji.
Forum Audytu organizowane przez Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego we współpracy z Polskim Instytutem Kontroli Wewnętrznej Sp. z o. o. oraz Stowarzyszeniem Certyfikowanych Audytorów i Specjalistów ds. Kontroli Wewnętrznej (CAKW) pod patronatem medialnym TVP 3 w Rzeszowie, odbędzie się 4 lutego 2021 roku (czwartek) o godzinie 12:00 w formie wideokonferencji za pośrednictwem oprogramowania Zoom. Wstęp wolny. Każda osoba otrzyma imienny certyfikat wydawany przez UR, potwierdzający udział w Forum.
Informujemy również o studiach podyplomowych „Bezpieczeństwo i ochrona danych osobowych w podmiotach leczniczych” organizowanych przez Kolegium Nauk Medycznych UR we współpracy z PIKW – szczegółowe informacje na stronie LINK
W celu otrzymania zaproszenia prosimy o zgłaszanie chęci udziału na adres : mkornak@ur.edu.pl
Szczegółowe informacje - Pobierz plik
Zapraszamy do udziału
Zarząd PIKW
Zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarium pt. "Problematyka przestępczości gospodarczej - wykrywanie, zapobieganie i przeciwdziałanie przy wykorzystaniu technik i metod analizy śledczej, jako narzędzia wspierającego audytorów i kontrolerów wewnętrznych."
W trakcie spotkania zostaną przedstawione podstawowe zasady zarządzania informacją i jej wykorzystanie poprzez zastosowanie metod i technik analizy śledczej. Ponadto przedstawione zostanie praktyczne zastosowanie - case study - analizy śledczej i wizualizacja informacji.
Uwaga! Ilość miejsc w pokoju webinarowym jest ograniczona. O udziale decyduje kolejność logowania do pokoju webinarowego w dniu wydarzenia.
Prowadzący:
Marek Dyjasz
Zarejestruj się: https://eszkoleniapikw.clickmeeting.com/problematyka-przestepczosci-gospodarczej-wykrywanie-zapobieganie-i-przeciwdzialanie-/register
Zapraszamy na bezpłatne webinarium, które odbędzie się już 8 stycznia o godzinie 10:00.
Zarządzanie procesami
Webinarium jest elementem programu PIKW pt. „Akademia Audytora Wewnętrznego”, którego celem jest zapewnienie rozwoju zawodowego audytorów wewnętrznych zgodnie z „Międzynarodowymi standardami praktyki zawodowej audytu wewnętrznego”, opracowanymi przez The Institute of Internal Auditors.
Podczas webinarium zaprezentowana zostanie metodyka zarządzania działaniami kontrolnymi, zgodnie z modelem dojrzałości procesowej organizacji.
Zarejestruj się TUTAJ
Celem webinarium jest obalenie najpopularniejszych mitów związanych z obowiązywaniem RODO. Zostaną na nim poruszone takie tematy jak m.in.:
Uwaga! Ilość miejsc w pokoju webinarowym jest ograniczona. Decyduje kolejność wejść w dniu wydarzenia.
Zarejestruj się: https://eszkoleniapikw.clickmeeting.com/webinarium-obalamy-najpopularniejsze-mity-zwiazane-z-obowiazywaniem-rodo-1h-/register
Zapraszamy na bezpłatne webinarium pt. "Co jest ważne w doborze próby", które odbędzie się juz 18 grudnia o godzinie 10:00.
Rozwój zawodowy audytora wewnętrznego - wymagania i standardy
Webinarium jest elementem programu PIKW pt. „Akademia Audytora Wewnętrznego”, którego celem jest zapewnienie rozwoju zawodowego audytorów wewnętrznych zgodnie z „Międzynarodowymi standardami praktyki zawodowej audytu wewnętrznego”, opracowanymi przez The Institute of Internal Auditors.
Posługiwanie się nieprawidłowo dobranymi, subiektywnymi próbkami jest poważnym ryzykiem biznesowym, prowadzącym do kryzysu, jeśli jako podstawowe źródło w podejmowaniu decyzji zarządczych wykorzystywane są nieprawidłowo zebrane dane.
Podczas webinarium zaprezentowana zostanie od strony praktycznej metoda sprawdzania poziomu reprezentatywności dostępnych danych, w przypadku gdy stanowią źródło wiedzy w badaniu poziomu błędów, w przypadku realizacji procesów masowych.
Zasadniczym celem webinarium jest wprowadzenie w tematykę doboru próby w działaniach kontrolnych, w kontekście organizowanego przez PIKW szkolenia pt. Praktyczne aspekty doboru próby.
Zarejestruj się: https://eszkoleniapikw.clickmeeting.com/webinarium-co-jest-wazne-w-doborze-proby-1h-/register
Spotkanie członków i sympatyków Stowarzyszenia Certyfikowanych Audytorów i Specjalistów ds. Kontroli Wewnętrznej (CAKW) z cyklu Metodyka na temat: Pozyskiwanie i ochrona informacji w audycie, realizacja 16 grudnia 2020 r. (środa) o godzinie 17:00 w trybie on-line.
Współorganizatorami spotkania są:
Szczegółowe informacje i program spotkania LINK 1
Wstęp wolny, liczba miejsc ze względów technicznych jest ograniczona.
Prosimy o zgłoszenie udziału rejestrując się na poprzez LINK 2
Zapraszamy do udziału
Zarząd PIKW
Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie oraz Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej zapraszają na studia podyplomowe "Inspektor Ochrony Danych (RODO)".
Studia przeznaczone są dla osób zamierzających wykonywać zawód Inspektora Ochrony Danych, audytorów, osób pełniących funkcję pełnomocnika ds. cyberprzestrzeni, a także osób zajmujących się problematyką audytu bezpieczeństwa informacji i systemów informatycznych oraz odpowiedzialnych za zaplanowanie oraz przeprowadzanie takich audytów w jednostkach sektora publicznego i prywatnego oraz w organach wymiaru sprawiedliwości.
Szczegółowe informacje na stronie Wyższej Szkoły Menedżerskiej LINK
Szanowni Państwo, w imieniu naszego nowego Partnera, firmy AZ Frame, zapraszamy do bezpłatnego udziału w webinarium:
Skuteczny monitoring rozproszonych stacji roboczych w okresie pracy zdalnej z wykorzystaniem narzędzi Aternity
W miarę rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa COVID-19 na całym świecie zarówno firmy duże jak te mniejsze proszą swoich pracowników o pracę z domu oraz odwołują wszelkiego rodzaju podróże służbowe. Choć dla niektórych firm praca zdalna była praktykowana już wcześniej i nie jest niczym nowym, to wiele – zwłaszcza większych - organizacji pracowało dotychczas w tradycyjnym modelu „biurowym” i zapewnienie tego samego poziomu usług IT pracownikom zdalnym stanowi wyzwanie zarówno dla personelu jak i dla systemów informatycznych. Narzędzia firmy Aternity pozwalają na monitorowanie komfortu pracy użytkowników zdalnych i mobilnych oraz wspierają zespoły IT w zapewnieniu poprawnego funkcjonowania udostępnianych usług.
Oto kilka sposobów, w jakie Aternity pomaga zespołom IT sprostać temu wyzwaniu:
Link do formularza zgłoszeń
Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej wziął udział w realizacji procesu badawczego, w celu pozyskania danych do publikacji pt. "Skuteczne komunikowanie w audycie wewnętrznym". Dziękujemy wszystkim, którzy wypełnili ankietę i co za tym idzie dostarczyli autorom potrzebne dane do publikacji. Powodzenie przeprowadzonego badania naukowego było możliwe dzięki zaangażowaniu całego środowiska audytorów wewnętrznych w Polsce.
Audytorzy wewnętrzni są grupą zawodową o wysokich kwalifikacjach zawodowych, na które składają się zarówno wiedza, jak i umiejętności, nabywane w ciągu całego życia zawodowego i wykorzystywanego przy wykonywaniu obowiązków zawodowych. Umiejętności przydatne w pracy audytora wewnętrznego obejmują zarówno tzw. umiejętności techniczne, do których zalicza się między innymi zdolność krytycznego myślenia, zdolności analityczne, umiejętność przeprowadzania analizy ryzyka, definiowania i rozwiązywania problemów czy zdolności organizacyjne, ale także umiejętności miękkie, wśród których najczęściej wymieniane są umiejętności w zakresie komunikowania. Od początku XXI wieku zauważalny jest jednocześnie wzrost zainteresowania drugą z wymienionych grup kompetencji, a badania prowadzone przez organizacje zrzeszające audytorów wewnętrznych często wskazują umiejętności komunikacyjne jako jedne z kluczowych w pracy audytora wewnętrznego.
Przeprowadzony przez autorów niniejszej monografii przegląd publikacji naukowych poświęconych problematyce komunikowania się audytorów wewnętrznych z otoczeniem wewnętrznym i zewnętrznym wykazał istniejącą lukę poznawczą. Badania w tym zakresie prowadzone były głównie przez organizacje branżowe związane z audytem wewnętrznym. Przy tym, przez pierwsze dwie dekady XXI wieku, nie odnotowano wzrostu publikacji naukowych z tego obszaru. Zdaniem autorów monografii, w kontekście wzrostu zainteresowania w XXI wieku tematyką komunikowania się audytorów wewnętrznych, na polu naukowym powstała luka poznawcza. Badania naukowe prezentowane w monografii są zatem odpowiedzią na potrzeby środowiska audytorów wewnętrznych oraz środowiska naukowego, a ich głównym celem niwelacja wspomnianej wcześniej luki. Autorzy wyrażają również przekonanie, że stanowią one punkt wyjścia do dalszych badań nad problematyką komunikowania w obszarze audytu wewnętrznego.
Zapraszamy na bezpłatne webinarium pt. "Praktyczne aspekty doboru próby" w ramach cyklu spotkań "Rozwój zawodowy audytora - wymagania i standardy".
Webinarium jest elementem programu PIKW pt. „Akademia Audytora Wewnętrznego”, którego celem jest zapewnienie rozwoju zawodowego audytorów wewnętrznych zgodnie z „Międzynarodowymi standardami praktyki zawodowej audytu wewnętrznego”, opracowanymi przez The Institute of Internal Auditors.
Zasadniczym celem webinarium jest wprowadzenie w tematykę doboru próby w działaniach kontrolnych, w kontekście organizowanego przez PIKW szkolenia pt. "Praktyczne aspekty doboru próby".
Uwaga! Ilość miejsc w pokoju webinarowym jest ograniczona, decyduje kolejność wejść w dniu wydarzenia.
Za wydarzenia w formie webinarium nie przyznajemy punktów.
Zarejestruj się: https://eszkoleniapikw.clickmeeting.pl/praktyczne-aspekty-doboru-proby-1h-/register?_ga=2.3194227.2111313963.1599120123-465731704.1590582211
PIKW we współpracy z Sopocką Szkołą Wyższą w Sopocie zaprasza na studia podyplomowe:
Zarząd PIKW
PIKW we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu zaprasza na studia podyplomowe:
Zarząd PIKW
PIKW we współpracy z Krakowską Akademią zaprasza na studia podyplomowe:
Zarząd PIKW
Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej we współpracy z Państwową Wyższą Szkoła Techniczno-Ekonomiczną im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu, zaprasza na studia podyplomowe Inspektor Ochrony Danych (RODO).
Celem studiów jest praktyczne przygotowanie słuchaczy do wykonywania zawodu Inspektora Ochrony Danych (RODO). Absolwenci studiów będą mogli aplikować o pracę w jednostkach sektora finansów publicznych, jak i w biznesie.
Wiedza i umiejętności praktyczne zdobyte w ramach studiów pozwolą absolwentom na samodzielne zbadanie, czy proces zarządzania ryzykiem jest adekwatny do potencjalnych zagrożeń, zapewnia wystarczającą ochronę aktywów (zasobów) i informacji oraz czy system kontroli w obszarze całej infrastruktury informatycznej jest efektywny i skuteczny, zgodnie z przyjętymi standardami i kryteriami.
Szczegółowe informacje na stronie uczelni LINK
Zarząd PIKW
Zapraszamy na Whistleblowing Summit – najbardziej merytoryczną konferencję online w Polsce, przedstawiającą zagadnienie sygnalistów, która odbędzie się 8 października 2020 r.
Do 17 grudnia 2021 r. wszystkie kraje członkowskie Unii Europejskiej zobowiązane są do wdrożenia wymogów dyrektywy unijnej z października 2019 r., dotyczącej systemowej ochrony sygnalistów (osoby informujące o nadużyciach). Przygotuj się na nadchodzące zmiany.
Wydarzenie jest dedykowane wszystkim osobom poszukującym rzetelnej, praktycznej i użytecznej wiedzy na temat skutecznego wdrożenia i utrzymania systemu dla sygnalistów, zapewniającego dbałość o właściwe relacje międzyludzkie w organizacji, a co najważniejsze – uwzględniającego wymogi unijnej dyrektywy w sprawie ochrony osób zgłaszających naruszenia prawa Unii.
Wzięcie udziału w wydarzeniu to aż osiem korzyści:
Poznasz najważniejsze zagadnienia dotyczące whistleblowingu z obszaru prawa, technologii, psychologii i zarządzania, w tym m.in. bezpieczeństwo systemów whistlebowingowych oraz przetwarzanie danych osobowych. Zrozumiesz najistotniejsze wymogi dyrektywy UE o ochronie sygnalistów, do której będą musieli dostosować się nie tylko przedsiębiorcy, ale także jednostki administracji publicznej.
Otrzymasz pełen dostęp LIVE do wszystkich prelekcji wygłaszanych podczas konferencji i aż czterech paneli tematycznych, prezentowanych przez ponad osiem godzin, w tym przedstawiających ciekawe case studies.
Weźmiesz udział w dyskusji ze wszystkimi prelegentami. Na czacie udostępnimy im Twoje pytania, a odpowiedzi będą udzielane w czasie rzeczywistym, co pozwoli na wnikliwą analizę wszystkich wątpliwości i niemal bezpośrednią wymianę doświadczeń również pomiędzy Uczestnikami konferencji.
Koszt uczestnictwa to tylko:
400,00 zł netto - 16.08.2020 - 15.09.2020
450,00 zł netto - od 16.09.2020
Nie zwlekaj, by uzyskać jak najlepszą cenę
Otrzymasz dostęp do nagrań video wszystkich prelekcji. Będą ważne przez 6 miesięcy od zakończenia konferencji.
Jeden login umożliwia dostęp z jednego urządzenia, ale nic nie stoi na przeszkodzie, byś oglądał/ oglądała prezentację całym zespołem.
Wirtualna wejściówka oszczędza Twój czas i nie generuje dodatkowych kosztów dojazdu i noclegu.
Konferencja odbędzie się w profesjonalnym studiu telewizyjnym, zapewniającym najwyższą jakość obrazu, dźwięku i przesyłu danych.
Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej został partnerem merytorycznym wydarzenia. W związku z tym mamy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 50 zł od aktualnej ceny biletów. Kod rabatowy należy wpisać podczas rejestracji.
Kod rabatowy PIKW: PIKW2020WS%
Zarejestruj się:https://www.whistleblowingsummit.pl/
#WhistleblowingSummit
Więcej informacji już niebawem!
Szanowni Państwo,
sytuacja związana z koronawirusem, która od kilku miesięcy dotyka nas wszystkich, skutecznie wpłynęła na obecną rzeczywistość i działania, zmuszając do przemyśleń, zmian i dodatkowych wyzwań.
Aby uniknąć zmiany planów czy też rezygnacji z nich postanowiliśmy dostosować się do panującej sytuacji, a co za tym idzie potrzeb i możliwości naszych klientów. Jednak ze względu na nowe okoliczności chcieli byśmy poprosić o Państwa opinię w kwestii realizacji najważniejszych dla nas wydarzeń, a w tym przypadku flagowego eventu PIKW jakim jest coroczny Międzynarodowy Kongres.
Znając dotychczasową formułę oraz rolę Kongresu w wymianie doświadczeń, szerzeniu wiedzy i integrowaniu społeczności zawodowej stanęliśmy przed dylematem wyboru formy jego realizacji, wiedząc że dotychczasowa, tradycyjna forma realizacji będzie utrudniona, a obawy związane z rozprzestrzenianiem koronawirusa mogą stanowić barierę dla uczestników.
W związku z powyższym, zwracamy się do Państwa z pytaniem ankietowym dotyczącym ewentualnego Państwa udziału w tegorocznym kongresie i formy jaką zaakceptowaliby Państwo w tym roku biorąc pod uwagę sytuację oraz zaproponowane przez nas warunki organizacyjne.
Chcielibyśmy poznać Państwa opinie na ten temat. Ułatwi nam to podjęcie ostatecznej decyzji co do realizacji tegorocznej edycji.
Polskie Radio S.A. ogłasza rekrutację na stanowisko Samodzielny Specjalista w Dziale Kontroli
Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna m.in. za:
Szczegółowe informacje Kliknij TUTAJ
Zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarium pt. "Rozwój zawodowy audytora wewnętrznego - wymagania i standardy", II TERMIN: 22 lipca godzina 10:00.
Webinarium jest elementem programu PIKW pt. „Akademia Audytora Wewnętrznego”, którego celem jest zapewnienie rozwoju zawodowego audytorów wewnętrznych zgodnie z „Międzynarodowymi standardami praktyki zawodowej audytu wewnętrznego”, opracowanymi przez The Institute of Internal Auditors.
Szybki rozwój organizacji powoduje, że stosowane metody i zakres działań kontrolnych przestają być adekwatne do jej nadrzędnych celów i sposobu działania. Zgodnie z modelem dojrzałości procesowej takie przypadki stanowią istotną barierę rozwoju przedsiębiorstwa.
Celem webinarium jest zaprezentowanie metodyki zarządzania działaniami kontrolnymi, zgodnie z modelem dojrzałości procesowej organizacji.
Celem webinarium jest również wprowadzenie w tematykę nadzoru nad procesami kontrolnymi, w kontekście organizowanego przez PIKW szkolenia pt. Zarządzanie Procesami Kontrolnymi. Podczas spotkania zostaną przedstawione wybrane metody umożliwiające w praktyce skuteczny nadzór nad prowadzonymi działaniami kontrolnymi.
Uwaga! Ilość miejsc w pokoju webinarowym jest ograniczona. Decyduje kolejność wejść w dniu wydarzenia. Za udział w webinarium nie przyznajemy punktów.
Zarejestruj się: https://webinariumpikw/2020
Wykorzystaj lato na rozwój swoich kompetencji i poszerzanie wiedzy z zakresu audytu i kontroli.
Na hasło "WAKACJE" wszystkie jednodniowe oraz dwudniowe szkolenia online 20% taniej!
Podane ceny szkoleń nie uwzględniają rabatów, prosimy o wpisanie hasła na formularzu zgłoszeniowym.
Wybierz jedno z naszych eszkoleń tutaj: https://www.pikw.pl/szkolenia-on-line,art_521.html
#SZKOLENIAZDOMU
Nowy kierunek studiów podyplomowych w ofercie Polskiego Instytutu Kontroli Wewnętrznej uruchomiony we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu przy wsparciu merytorycznym E-nform.
Menedżer systemu zgłaszania nieprawidłowości i ochrony sygnalistów (whistleblowing)
Szanowni Państwo, zapraszamy do udziału w badaniu ankietowym „Zarządzanie ryzykiem w audycie wewnętrznym”.
Ankieta została przygotowana przez Panią Martę Bandyszewską, studentkę,a obecnie dyplomantkę Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni, Wydziału Zarządzania, która pisze pracę magisterską na temat:„Zarządzanie ryzykiem w audycie wewnętrznym”.
Ankieta jest anonimowa, składa się z 31 pytań jedno oraz wielokrotnego wyboru. Pytania dotyczą tego jaka jest rola audytu wewnętrznego w funkcjonowaniu organizacji oraz czy audytorzy wewnętrzni wspierają dyrektorów i/lub kierownictwo organizacji w sprawach związanych z zarządzaniem ryzykiem i jakie działania podejmują w tym zakresie.
Link do ankiety: https://forms.gle/brBftG3JJGgSTB788
Celem ankiety jest weryfikacja hipotez przyjętych przez dyplomantkę.
Zarząd PIKW
Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej zaprasza na studia podyplomowe realizowane we współpracy z Sopocką Szkołą Wyższą
Do końca maja opłata rekrutacyjna 0 zł.
Rekrutacja online: https://www.ssw-sopot.pl/rekrutacja/
Zarząd PIKW
System dla sygnalistów jako istotny element systemu zarządzania informacją w organizacji
Termin wydarzenia: 20 maja, godzina 12:00
Uczestnicy webinaru dowiedza się o tym:
- jakie znaczenie mają sygnaliści dla systemu informacyjnego organizacji
- jakie elementy systemu dla sygnalistów mają istotny wpływ na efektywne, bezpieczne i skuteczne przetwarzanie informacji
Ponadto, w trakcie webinaru ekspert odpowie na pytania przesłane przez uczestników przed tym wydarzeniem.
Prześlij swoje pytanie: https://forms.gle/XLQbjVeDdxtm2uXm8
Zarejestruj się: https://bit.ly/35BSe70
Uwaga! Ilość miejsc w pokoju webinarowym jest ograniczona. Decyduje kolejność wejść w dniu wydarzenia. Natomiast dla osób, którym nie uda się wejść - uruchomimy dodatkowy streaming na Facebooku lub na naszej stronie internetowej.
Asertywna komunikacja – kluczowa umiejętność audytora i kontrolera - obrony własnych praw, wyrażania własnego zdania, komunikowania decyzji jest niezbędną kompetencją w audycie i kontroli.
Główny cel warsztatu:
Korzyści dla uczestników:
Uwaga! Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność wejść do pokoju webinarowego w dniu wydarzenia.
Link do rejestracji: https://bit.ly/35DZr6C
Udział bezpłatny - Zapraszamy
Zarząd PIKW
Konferencja naukowa zorganizowana przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu(UEP), Polski Instytut
Kontroli Wewnętrznej Sp. z o.o. (PIKW) i Stowarzyszenie Certyfikowanych Audytorów i Specjalistów ds. Kontroli Wewnętrznej (CAKW) z cyklu metoda, na temat: Źródła informacji audytora – jakość i bezpieczeństwo, 21 maja 2020 roku (czwartek) o godzinie 10:00 na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, Al. Niepodległości 10, 61-875 Poznań; Gmach Główny, sala 111A.
Ze względu na bieżącą sytuacje forum odbędzie się w trybie on-line.
Szczegółowe informacje na stronie uczelni LINK
Udział bezpłatny - Zapraszamy
Zarząd PIKW
Szanowni Państwo,
z uwagi na bieżącą sytuację, uniemożliwiającą bezpośredni udział w szkoleniach, zapraszamy do udziału w szkoleniach on-line. Szkolenia są realizowane z wykorzystaniem jednego z najnowocześniejszych narzędzi na rynku. Udział w szkoleniu on-line daje podobne możliwości jak dla uczestników szkolenia tradycyjnego. Prowadzący ma stały kontakt z uczestnikami, zachodzi również możliwość interakcji z prowadzącym i pomiędzy uczestnikami. Można zadawać pytania, inicjować dyskusję oraz realizować różnego rodzaju ćwiczenia i warsztaty. Materiały są wyświetlane na Państwa ekranach, dostępna jest też tablica zastępująca flipchart, pozwalająca na pisanie i rysowanie dowolnych kształtów, schematów i wykresów. Pełna oferta szkoleń on-line live, w formie transmisji na żywo, jest dostępna na naszej stronie, w bloku Edukacja w zakładce Szkolenia on-line i będzie systematycznie rozszerzana.
Zapraszamy do udziału
Zarząd PIKW
Szanowni Państwo, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu prowadzi badania naukowe dotyczące komunikacyjnych aspektów pracy audytora wewnętrznego. Zespół badawczy tworzą: dr Joanna Przybylska - audytor wewnętrzny; dr hab. Waldemar Rydzak, prof. UEP oraz dr hab. Jacek Trębecki, prof. UEP z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.
W tym celu przygotowano ankietę, która dostępna jest pod adresem: kliknij w LINK
Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej aktywnie zaangażował się w propagowanie tej inicjatywy.
Dodatkowo należy zaznaczyć, iż ankieta nie zawiera:
Każda osoba, która weźmie udział otrzyma 10 pkt* w Programie Ustawicznego Kształcenia Krajowej Listy PIKW, (Program Ustawicznego Kształcenia - Badania naukowe).
*UWAGA! Możliwość uzyskania 10 pkt za udział w badaniu - tylko do 24 marca 2020 r.
Zapraszamy audytorów wewnętrznych do udziału w prowadzonym badaniu.
Zarząd PIKW
W ciągu najbliższych dwóch lat sygnaliści (osoby informujące o nadużyciach) zostaną objęci systemową ochroną prawną w każdym z krajów członkowskich UE.
Zapraszamy serdecznie do rejestracji na http://www.whistleblowingsummit.pl
Termin: Warszawa, 25 marca 2020 r.
Miejsce: Dom Handlowy Mysia3, ul. Mysia 3, Warszawa
Zapraszamy do udziału w
PWSZ w Kaliszu - II Kaliskie Forum Audytu z cyklu Etyka na temat:
”Warsztaty - etyka w audycie i kontroli"
Szczegółowe informacje LINK
UE we Wrocławiu - V Dolnośląskim Forum Audytu z cyklu z cyklu Metodyka na temat:
"Źródła informacji w audycie"
Szczegółowe informacje LINK
Za udział w spotkaniu można uzyskać 2 punkty w Programie Ustawicznego Kształcenia w ramach Krajowej Listy Profesjonalnych Audytorów, Kontrolerów i obszarów powiązanych.
Wstęp wolny.
Prosimy o zgłoszenia udziału na adres sekretariat@cakw.pl
Zarząd PIKW i CAKW
Agencja Mienia Wojskowego poszukuje kandydatów na stanowisko "Starszy Specjalista w Departamencie Kontroli Wewnętrznej".
Główne obowiązki:
Wymagania dodatkowe:
Więcej informacji tutaj: https://amw.com.pl/pl/amw/praca/oferty-pracy/starszy-specjalista-w-departamencie-kontroli-wewnetrznej
Zapraszamy do udziału w I Świętokrzyskim Forum Audytu - wstęp wolny /nieodpłatny/
Spotkanie członków i sympatyków Stowarzyszenia Certyfikowanych Audytorów i Specjalistów ds. Kontroli Wewnętrznej (CAKW), z cyklu metodyka na temat: Bezpieczeństwo informacji
Spotkanie odbędzie się 25 lutego 2019 roku (wtorek) o godz. 17:00 na Politechnice Świętokrzyskiej al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 7, 25-314 Kielce, w sali 34 BG (parter budynku Biblioteki Głównej).
Współorganizatorami spotkania są:
Za udział w spotkaniu można uzyskać 2 punkty w Programie Ustawicznego Kształcenia w ramach Krajowej Listy Profesjonalnych Audytorów, Kontrolerów i obszarów powiązanych.
Wstęp wolny. Prosimy o zgłoszenia udziału na adres sekretariat@cakw.pl
Szczegółowe informacje o programie warsztatów LINK
Zarząd PIKW i CAKW
Zapraszamy na studia podyplomowe "Compliance w organizacji" realizowane na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu we współpracy z PIKW
Compliance jest bardzo ważnym elementem odpowiedzialnego zarządzania organizacją. W kontekście zmieniających sie przepisów międzynarodowych oraz polskich, wymogi jakie są stawiane specjalistom zajmującym się wdrażaniem i rozbudową funkcji compliance w przedsiębiorstwach wciąż rosną.
Zespół Compliance wspiera kierownictwo wyższego szczebla organizacji w realizacji jej celów biznesowych poprzez działania zmierzające do zapewnienia przez organizację zachowania zgodności z przepisami prawa oraz zasadami etyki.
Celem studiów jest zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu tematyki compliance z różnych perspektyw, przy jednoczesnym wykorzystaniu praktycznych przykładów. W trakcie studiów przedstawimy jak, w ramach istniejących struktur i rozwiązań, zastosować różnorodne instrumenty do rozbudowy efektywnego systemu zarządzania compliance na miarę każdego przedsiębiorstwa.
Szczegółowe informacje na stronie uczelni LINK
Zapraszamy na studia podyplomowe "Bezpieczeństwo i ochrona cyberprzestrzeni" realizowane na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach we współpracy z PIKW
Celem studiów jest przygotowanie słuchaczy do pracy w komórkach IT w zakresie kreowania właściwej polityki bezpieczeństwa teleinformatycznego, tworzenia bezpiecznego środowiska gromadzenia i przesyłania danych, zgodnie z przyjętymi standardami oraz nabytymi umiejętnościami praktycznymi. Program studiów oparty jest na wymaganiach międzynarodowych kwalifikacji pełnomocnika ds. cyberprzestępczości oraz doświadczeniach z międzynarodowej i polskiej praktyki w tym zakresie.
Adresaci - Absolwenci uczelni wyższych, pracownicy sektora przedsiębiorstw, funkcjonariusze służb porządku publicznego, także pracownicy zatrudnieni w organach administracji rządowej i oraz samorządowej , realizujących czynności związane z administrowaniem sieciami IT lub planujących w przyszłości zajmować się zawodowo bezpieczeństwem teleinformatycznym w sektorze przedsiębiorstwa oraz sektorze publicznym.
Szczegółowe informacje na stronie uczelni LINK
Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie zatrudni pracownika na stanowisko specjalisty w Dziale Analiz Systemowych i Kontroli. Termin składania podań - 24.02.2020 roku.
WYMAGANIA ZWIĄZANE ZE STANOWISKIEM PRACY:
Szczegółowe informacje na stronie SGSP LINK
Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie oraz Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej zapraszają na studia podyplomowe "Inspektor Ochrony Danych (RODO)".
Studia przeznaczone są dla osób zamierzających wykonywać zawód Inspektora Ochrony Danych, audytorów, osób pełniących funkcję pełnomocnika ds. cyberprzestrzeni, a także osób zajmujących się problematyką audytu bezpieczeństwa informacji i systemów informatycznych oraz odpowiedzialnych za zaplanowanie oraz przeprowadzanie takich audytów w jednostkach sektora publicznego i prywatnego oraz w organach wymiaru sprawiedliwości. Odbiorcami studiów mogą być również osoby planujące w przyszłości przeprowadzać audyty bezpieczeństwa informacji i systemów informatycznych.
Szczegółowe informacje na stronie Wyższej Szkoły Menedżerskiej LINK
Compliance w organizacji Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.
II edycja studiów podyplomowych Compliance w organizacji
Celem studiów jest zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu tematyki compliance z różnych perspektyw, przy jednoczesnym wykorzystaniu praktycznych przykładów. W trakcie studiów przedstawimy jak, w ramach istniejących struktur i rozwiązań, zastosować różnorodne instrumenty do rozbudowy efektywnego systemu zarządzania compliance na miarę każdego przedsiębiorstwa.
Szczegółowe informacje LINK
Zapraszamy do udziału
Zarząd PIKW
Audyt śledczy, przetwarzanie informacji z wykorzystaniem metod i technik analizy śledczej.
Waldemar Ignaczak, Marek Dyjasz.
Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej, Warszawa 2019, ISBN 978-83-942845-3-4
Mapa ryzyka jako rezultat procesu identyfikacji, oceny i pomiaru ryzyka
Zarządzanie ryzykiem jest gwarancją sukcesu w osiąganiu celów strategicznych i operacyjnych. To zdanie powtarzane w niemal każdej organizacji, jednakże nie w każdej należycie zrozumiane i zastosowane. We współczesnym świecie organizacje napotykają szereg ryzyk, czyli możliwości wystąpienia sytuacji niepożądanych. Ryzyko występowało, występuje i występować będzie w działalności każdej organizacji funkcjonującej w gospodarce. Wobec tego zarządzający winni widzieć potrzebę zabezpieczenia się przed różnymi rodzajami ryzyk.
Jako gwarancję takiego zabezpieczenia należy wskazać mapę ryzyka. W celu pozyskania tejże gwarancji organizacja winna wdrożyć ...
Więcej na stronie Finanse i Controlling
Zapraszamy do udziału w najbliższych spotkaniach
IV Dolnośląskie Forum Audytu - Spotkanie z cyklu Metodyka na temat Źródła informacji w audycie 6 grudnia (piątek) 2019 roku o godzinie 17:00 nr sali będzie podany przy wejściu do budynku i w szatni Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, ul. Kamienna 43-59.
Szczegółowe informacje LINK
I Zachodniopomorskie Forum Audytu - Spotkanie z cyklu Metodyka na temat Źródła informacji w audycie, 13 grudnia (piątek) 2019 roku o godzinie 17:00 nr sali będzie podany przy wejściu do budynku i w szatni Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie, ul. Wojska Polskiego 128, informacja o numerze sali będzie podana przy wejściu do budynku lub w szatni.
Szczegółowe informacje LINK
Zarząd PIKW i CAKW
Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej we współpracy ze Stowarzyszeniem Certyfikowanych Audytorów i Specjalistów ds. Kontroli Wewnętrznej zapraszają do udziału w:
I Warsztatach Kontroli Zarządczej i Audytu Wewnętrznego Samorządów Śląskich.
Dylematy w zarządzaniu wójta, burmistrza, prezydenta miasta, starosty.
29 października 2019 roku, Sala Sejmu Śląskiego, ulica Ligonia 46, 40-037 Katowice.
Szczegółowe informacje na stronie LINK
Zarząd PIKW i CAKW
Zapraszamy do udziału w I Jarosławskim Forum Audytu.
Spotkanie członków i sympatyków Stowarzyszenia Certyfikowanych Audytorów i Specjalistów ds. Kontroli Wewnętrznej (CAKW), z cyklu metodyka na temat:Audyt wewnętrzny kontroli zarządczej.
21 października 2019 roku (poniedziałek) o godzinie 13:00, w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomiczna im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu (PWSTE), ul. Czarnieckiego 16, 37-500 Jarosław.
Współorganizatorami spotkania są:
Za udział w spotkaniu można uzyskać 2 punkty w Programie Ustawicznego Kształcenia w ramach Krajowej Listy Profesjonalnych Audytorów, Kontrolerów i obszarów powiązanych oraz 2 punkty CPE (NASBA).
Wstęp wolny. Prosimy o zgłoszenia udziału na adres sekretariat@cakw.pl lub tel. 22 654 10 44.
Szczegółowe informacje o programie warsztatów LINK
Zarząd PIKW i CAKW
Zapraszamy do udziału w I Podkarpackich Warsztatach Audytu
Spotkanie członków i sympatyków Stowarzyszenia Certyfikowanych Audytorów i Specjalistów ds. Kontroli Wewnętrznej (CAKW), z cyklu metodyka na temat:Doświadczenia audytu wewnętrznego
Warsztaty odbędą się 19 października 2019 roku (sobota) o godzinie 13:00, ale nie wcześniej niż po zakończeniu uroczystości rozdania świadectw absolwentom studiów podyplomowych na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Rzeszowskiego, ul. Mieczysławy Cwiklińskiej 2, 31-500 Rzeszów, informacja o sali będzie w portierni.
Współorganizatorami spotkania są:
Za udział w spotkaniu można uzyskać 2 punkty w Programie Ustawicznego Kształcenia w ramach Krajowej Listy Profesjonalnych Audytorów, Kontrolerów i obszarów powiązanych oraz 2 punkty CPE (NASBA).
Wstęp wolny. Prosimy o zgłoszenia udziału na adres sekretariat@cakw.pl lub tel. 22 654 10 44.
Szczegółowe informacje o programie warsztatów LINK
Zarząd PIKW i CAKW
Zapraszamy do udziału w IV Łódzkim Forum Audytu.
IV Łódzkie Forum Audytu, spotkanie członków i sympatyków Stowarzyszenia Certyfikowanych Audytorów i Specjalistów ds. Kontroli Wewnętrznej (CAKW), z cyklu metodyka na temat: Doświadczenia audytu wewnętrznego.
Forum odbędzie się 22 października 2019 roku (wtorek) o godzinie 17:00 na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, ul. Matejki 22/26, 90-237 Łódź, sala 115.
Współorganizatorami spotkania są:
Za udział w spotkaniu można uzyskać 2 punkty w Programie Ustawicznego Kształcenia w ramach Krajowej Listy Profesjonalnych Audytorów, Kontrolerów i obszarów powiązanych oraz 2 punkty CPE (NASBA).
Wstęp wolny. Prosimy o zgłoszenia udziału na adres sekretariat@cakw.pl lub tel. 22 654 10 44.
Zarząd PIKW i CAKW
Serdecznie zapraszamy do udziału w II Lubelskim Forum Audytu
Spotkanie członków i sympatyków Stowarzyszenia Certyfikowanych Audytorów i Specjalistów ds. Kontroli Wewnętrznej (CAKW) z cyklu Bezpieczeństwo na temat: Bezpieczeństwo informacji w audycie.
Forum odbędzie się 18 października 2019 roku (piątek) o godzinie 17:00 w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie, ul. Projektowa 4, 20-209 Lublin, informacja o sali będzie podana przy wejściu do budynku.
Współorganizatorami spotkania są:
Za udział w spotkaniu można uzyskać 2 punkty w Programie Ustawicznego Kształcenia Krajowej Listy Programu Audytu i Kontroli Wewnętrznej oraz 2 punkty CPE (NASBA).
Wstęp wolny. Prosimy o zgłoszenie udziału na adres sekretariat@cakw.pl lub tel. 22 654 10 44.
Zarząd PIKW i CAKW
Szanowni Państwo, już we wrześniu w trakcie XVIII MIędzynarodowego Kongresu Kontroli Wewnętrznej, Audytu Wewnętrznego, Antykorupcji i Zwalczania Oszustw odbędzie się premiera nowej publikacji PIKW pt. "Audyt śledczy – przetwarzanie informacji z wykorzystaniem metod i technik analizy śledczej". Autorzy publikacji insp. Waldemar Ignaczak były Dyrektor Biura Wywiadu Kryminalnego Komendy Głównej Policji oraz insp. Marek Dyjasz, były Dyrektor Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji, obecnie eksperci współpracujący z PIKW będą osobiście prezentować swoją publikację. W przedmowie do książki jeden z autorów, insp. Waldemar Ignaczak napisał: publikację tę poniekąd należy uznać za kontynuację wcześniej wydanej przez Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej książki pt. „Analiza śledcza w procesie kontroli” […], aktualna pozycja podkreśla wagę i znaczenie informacji i jej prawidłowego przetwarzania w tych procesach.
Z przyczyn technicznych książka będzie dostępna w pierwszym tygodniu października, jednak każdy uczestnik otrzyma voucher uprawniający do jej zakupu w cenie specjalnej.
Szanowni Państwo,
miło nam poinformować, iż Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej nawiązał współpracę z Wyższą Szkołą Bankową w Szczecinie. W ramach przedmiotowej współpracy zostały uruchomione studia podyplomowe na kierunkach:
Absolwenci Studiów uzyskują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Bankowej w Szczecinie oraz nadawany przez Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej (PIKW) certyfikat potwierdzający kompetencje w zakresie uzyskanej specjalizacji, a także prawo wpisu na Krajową Listę Profesjonalnych Audytorów i Kontrolerów Wewnętrznych prowadzoną przez PIKW, oraz, zgodnie z treścią par. 9 Regulaminu Krajowej Listy, bezterminowe, bezpłatne, kierunkowe wsparcie merytoryczne w zakresie czynności wykonywanych przez absolwenta na stanowisku pracy związanym z kierunkiem ukończonych studiów.
Zarząd PIKW
Szanowni Państwo,
właśnie dotarła do nas nowa partia etui ochronnych na karty z technologią #RFIDSTOP. Większość nowych kart, nie tylko płatniczych, posiada specjalny chip RFID (ang. Radio Frequency IDentification), umożliwiający odczytanie danych bez bezpośredniego kontaktu z urządzeniem odczytującym. Najbardziej narażone są: nowe karty kredytowe i debetowe, dostępowe do budynków i pomieszczeń, karty transportu publicznego, a nawet nowe paszporty biometryczne. Technologia RFID STOP, w którą wyposażone są, rozdawane naszym klientom specjalne etui, zabezpiecza karty zbliżeniowe przed nieuprawnionym skanowaniem. Dzięki temu Państwa dane oraz pieniądze są bezpieczne.
Szanowni Państwo,
miło nam poinformować, iż Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej nawiązał współpracę z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu. W ramach przedmiotowej współpracy zostały uruchomione studia podyplomowe na kierunkach:
Absolwenci Studiów uzyskują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz nadawany przez Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej (PIKW) certyfikat potwierdzający kompetencje w zakresie uzyskanej specjalizacji, a także prawo wpisu na Krajową Listę Profesjonalnych Audytorów i Kontrolerów Wewnętrznych prowadzoną przez PIKW, oraz, zgodnie z treścią par. 9 Regulaminu Krajowej Listy, bezterminowe, bezpłatne, kierunkowe wsparcie merytoryczne w zakresie czynności wykonywanych przez absolwenta na stanowisku pracy związanym z kierunkiem ukończonych studiów.
Zarząd PIKW
Audyt śledczy - Wykorzystanie metod śledczych w audycie i kontroli
Biegły do spraw zapobiegania i wykrywania przestępstw gospodarczych
Koordynator kontroli zarządczej
Audyt bezpieczeństwa informacji i systemów informatycznych
Absolwenci Studiów uzyskują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych Krakowskiej Akademii oraz nadawany przez Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej (PIKW) certyfikat potwierdzający kompetencje w zakresie uzyskanej specjalizacji, a także prawo wpisu na Krajową Listę Profesjonalnych Audytorów i Kontrolerów Wewnętrznych prowadzoną przez PIKW, oraz, zgodnie z treścią par. 9 Regulaminu Krajowej Listy, bezterminowe, bezpłatne, kierunkowe wsparcie merytoryczne w zakresie czynności wykonywanych przez absolwenta na stanowisku pracy związanym z kierunkiem ukończonych studiów.
Zarząd PIKW
Szczegółowe informacje na stronie Uniwersytetu Łódzkiego LINK
Zarząd PIKW.
Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji naukowej zorganizowanej przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu (UEP), Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej Sp. z o.o. (PIKW) i Stowarzyszenie Certyfikowanych Audytorów i Specjalistów ds. Kontroli Wewnętrznej (CAKW) z cyklu metoda, na temat: Planowanie audytu wewnętrznego. Spotkanie odbędzie się 27 czerwca 2019 roku (czwartek) o godzinie 17:00 na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu al. Niepodległości 10, 61-875 Poznań; Gmach Główny, sala 111A.
Szczegółowe informacje na stronie uczelni LINK
Pobierz program I Wielkopolskie Forum Audytu
Zarząd PIKW
Szanowni Państwo, w porozumieniu z firmą FM LOGISTIC, przedstawiamy ofertę pracy dla Audytora Wewnętrznego - stanowisko ulokowane jest we Francji, preferowany kandydat/ka z Polski, wymagana znajomość języka i rynku polskiego. Oferta skierowana jest do Absolwentów Polskiego Instytutu Kontroli Wewnętrznej. Kontakt bezpośredni: Nina Biedrzycka-Tkaczyk Recruitment Manager; FM Logistic; Mobile: +48515010403. Szczegółowe informacje po kliknięciu na LINK
Zarząd PIKW
Szanowni Państwo,
Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej we współpracy ze Stowarzyszeniem Certyfikowanych Audytorów i Specjalistów ds. Kontroli Wewnętrznej oraz Akademią Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi zaprasza do udziału w III Łódzkim Forum Audytu, pt. Planowanie Audytu Wewnętrznego, które odbędzie się 14 czerwca 2019 roku (piątek) o godzinie 17:00 w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi ul. Rewolucji 1905 Roku 52; budynek G, sala G105.
Pobierz program III Łódzkie Forum Audytu
Serdecznie zapraszamy do udziału
Zarząd PIKW
Podsumowanie konferencji - Materiał filmowy.
W dniu 12 kwietnia 2019 roku w auli Sopockiej Szkoły Wyższej odbyło się V Pomorskie Forum Audytu. Prelekcje oraz dyskusje na forum poświęcone były zagadnieniu - Czy kontrola zarządcza to problem kierownika jednostki?
Forum zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Certyfikowanych Audytorów i Specjalistów ds. Kontroli Wewnętrznej przy współpracy Polskiego Instytutu Kontroli Wewnętrznej i Sopockiej Szkoły Wyższej.
Podziękowania dla Pani Teresy Martyniuk, Rektora Sopockiej Szkoły Wyższej za współpracę, a przede wszystkim za udostępnienie sali oraz zorganizowanie cateringu podczas przerw w dyskusjach.
Dziękujemy również wszystkim prelegentom oraz uczestnikom V Pomorskiego Forum audytu za przybycie, udział i zaangażowanie w dyskusjach.
Pobierz program V_Pomorskiego_Forum Audytu
Zarząd PIKW
Fotorelacja z V Pomorskiego Forum Audytu
Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy na studia podyplomowe Koordynator Kontroli Zarządczej w Jednostkach Sektora Finansów Publicznych, uruchomione przez Sopocką Szkołę Wyższą we współpracy z Polskim Instytutem Kontroli Wewnętrznej.
Celem studiów jest przygotowanie słuchaczy do świadomego wspomagania organizacji w osiąganiu jej celów, zgodnie z oczekiwaniami stawianymi przed nowoczesną administracją w zakresie kontroli zarządczej. Studia pozwalają poznać i zrozumieć komponenty związane z zarządzaniem organizacją oraz wymaganiami stawianymi przez ustawę o finansach publicznych w zakresie ustanowienia systemu kontroli zarządczej.
Studia umożliwiają również zdobycie umiejętności ułatwiających skuteczne wdrożenie i monitorowanie systemu kontroli zarządczej w organizacjach rządowych i samorządowych. Absolwenci pozyskają wiedzę w zakresie rozpoznawania zagrożeń i szans w osiąganiu celów organizacji, możliwych sposobów zapobiegania występowaniu potencjalnych ryzyk, skutecznej komunikacji oraz pozyskiwania informacji zwrotnej.
Szczegółowe informacje na stronie uczelni LINK
Zarząd PIKW
Szanowni Państwo,
zapraszamy do udziału w seminarium Zintegrowany System Kwalifikacji na przykładzie pracy Audytora Wewnętrznego zorganizowanym przez Instytut Badań Edukacyjnych we współpracy z Polskim Instytutem Kontroli Wewnętrznej oraz Stowarzyszeniem Certyfikowanych Audytorów i Specjalistów ds. Kontroli Wewnętrznej .
Patronat Honorowy objął Pan Mieczysław Struk Marszałek Województwa Pomorskiego
Seminarium odbędzie się w Sopockiej Szkole Wyższej 11.04.2019 r. w godzinach 09:00 - 15:15.
Rejestracja https://www.instytutsiag.pl/ibe/sopot-11-04-2019/
Uczestnictwo w seminarium jest bezpłatne.
Na zgłoszenia czekamy do 05.04.2019 r.
Serdecznie zapraszamy do udziału.
Zarząd PIKW
Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy na studia podyplomowe Inspektor Ochrony Danych Osobowych uruchomione przez Instytut Nauk Humanistycznych i Społecznych im. Jana Karskiego PWSZ im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu we współpracy z Polskim Instytutem Kontroli Wewnętrznej.
Szczegółowe informacje na stronie Uczelni - LINK
Zarząd PIKW
Szanowni Państwo,
zapraszamy do udziału w IV Podkarpackim Forum Audytu, organizowanym we współpracy Uniwersytetu Rzeszowskiego, Polskiego Instytutu Kontroli Wewnętrznej oraz Stowarzyszenia Certyfikowanych Audytorów i Specjalistów ds. Kontroli Wewnętrznej.
Patronat:
Patronat medialny:
Partner wiodący:
Partner regionalny:
Forum Audytu odbędzie się w dniu 15 marca 2019 r. na Uniwersytecie Rzeszowskim sala D1-C5 (aula)
Pobierz - Program_IV_Podkarpackie_Forum_Audytu
Pobierz - Formularz_zgłoszenia
Serdecznie zapraszamy
Zarząd PIKW
Szanowni Państwo,
Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej we współpracy ze Stowarzyszeniem Certyfikowanych Audytorów i Specjalistów ds. Kontroli Wewnętrznej oraz Akademią Techniczno- Humanistyczną w Bielsku- Białej zaprasza do udziału w II Podbeskidzkim Forum Audytu, które odbędzie się 1 marca 2019 r. w piątek w auli Akademii Techniczno Humanistycznej w Bielsku-Białej.
Pobierz program III Podbeskidzkie_Forum_Audytu
Serdecznie zapraszamy do udziału
Zarząd PIKW
20.02.2019 r.
Dzisiaj w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie odbyło się uroczyste rozdanie świadectw i Certyfikatów Specjalisty zarządzania ryzykiem/Risk Manager Polskiego Instytutu Kontroli Wewnętrznej. Trzydziestu dwóch absolwentów to pracownicy Poczty Polskiej, dla której Uczelnia we współpracy z PIKW przygotowała roczne studia podyplomowe na kierunku „Zarzadzanie ryzykiem w organizacji”. Gratulujemy absolwentom. Wykładowcom dziękujemy za trud i wysiłek włożony w kształtowanie tak potrzebnych na polskim rynku specjalistów zarządzania ryzykiem.
Zarząd PIKW
Szanowni Państwo,
Zapraszamy do udziału w seminariach organizowanych przez Instytut Badań Edukacyjnych we współpracy z PIKW i CAKW. Podczas tych spotkań zapoznamy się z ideą i zasadami korzystania ze Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. Spotkania te przygotują nas do podjęcia decyzji o kwalifikacjach audytora wewnętrznego, kontrolera wewnętrznego i koordynatora kontroli zarządczej.
Najbliższe seminaria odbędą się:
21 lutego 2019 w Warszawie: Zaproszenie oraz program spotkania.
28 lutego 2019 roku w Krakowie: Zaproszenie oraz program spotkania.
Udział w seminariach jest bezpłatny, uczestnicy otrzymują 4 punkty w Programie Ustawicznego Kształcenia.
Do zobaczenia!
16 stycznia 2019 roku w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. rotmistrza Witolda Pileckiego odbyło się I Oświęcimskie Forum Audytu. Inicjatorem spotkania był Instytut Nauk Humanistycznych i Społecznych im. J. Karskiego.
Spotkanie było współorganizowane we współpracy z:
Tematem przewodnim była Kontrola zarządcza a RODO. Zobacz całą relację: LINK
Uwaga, w programie Forum Audytu w Krakowie wystąpił błąd pisarski!
Spotkanie odbędzie się we WTOREK 15 stycznia 2019 roku o godzinie 17:30 na Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego przy ul. Gustawa Herlinga - Grudzińskiego 1, 30-705 Kraków; sala B203.
W programie, na stronie poniżej jest błędnie podana środa jako dzień spotkania!
W środę odbędzie się Forum Audytu w Oświęcimiu!
Szanowni Państwo,
Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej we współpracy ze Stowarzyszeniem Certyfikowanych Audytorów i Specjalistów ds. Kontroli Wewnętrznej zaprasza do udziału w
III Małopolskim Forum Audytu - Krakowska Akademia, 15.01.2019 r.
Zgłoszenia udziału prosimy przesyłać na adres sekretariat@cakw.pl
oraz
I Oświęcimskim Forum Audytu - PWSZ w Oświęcimiu, 16.01.2019 r.
Zgłoszenia udziału - Formularz zgłoszeniowy
Serdecznie zapraszamy
Zarząd PIKW
Szanowni Państwo,
Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej we współpracy ze Stowarzyszeniem Certyfikowanych Audytorów i Specjalistów ds. Kontroli Wewnętrznej zaprasza do udziału w IV Pomorskim Forum Audytu, które odbędzie się 10 grudnia 2018 r. w poniedziałek o godzinie 17 w Sopockiej Szkole Wyższej w Sopocie.
Pobierz program IV_Pomorskie_Forum_Audytu
Jednocześnie informujemy o najbliższych wydarzeniach:
Audyt obiektów hotelarskich, gastronomicznych i przedsiębiorstw turystycznych
W Wyższej Szkole Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku https://wstih.pl/oferta-edukacyjna/studia-podyplomowe/audyt-obiektow-hotelarskich-gastronomicznych-i-przedsiebiorstw-turystycznych
Serdecznie zapraszamy do udziału
Zarząd PIKW
Szanowni Państwo,
Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej we współpracy z Wyższą Szkołą Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku zapraszają na nowy kierunek studiów podyplomowych:
Audyt obiektów hotelarskich, gastronomicznych i przedsiębiorstw turystycznych
Uczestnicy studiów
Właściciele i członkowie zarządów przedsiębiorstw prowadzących hotele, obiekty gastronomiczne lub przedsiębiorstwa turystyczne oraz osoby zatrudnione przez te przedsiębiorstwa w celu pełnienia funkcji audytora wewnętrznego.
Szczegółowe informacje na stronie Uczelni LINK
Zarząd PIKW
XVII Międzynarodowy Kongres Kontroli, Audytu, Antykorupcji i Zwalczania Oszustw odbył się w dniach 27-28 września 2018 r. w Krakowie. Trudno jednak w zaledwie kilku zdaniach podsumować choćby najważniejsze zagadnienia poruszone podczas obrad.
Pełna oferta studiów podyplomowych LINK
Szanowni Państwo,
miło nam poinformować, iz w wyniku współpracy z Wojskową Akademią Techniczną w Warszawie, został opracowany kierunek studiów podyplomowych „Audyt i kontrola wewnętrzna w organizacjach zhierarchizowanych i administracji publicznej”.
Celem przedmiotowych studiów jest poszerzenie wiedzy słuchaczy z zakresu nowoczesnej kontroli i audytu wewnętrznego, będącego nieodłącznym elementem skutecznego zarządzania w przedsiębiorstwach i instytucjach państwowych oraz administracji publicznej. Nabycie umiejętności analizowania oraz specyfiki rozumienia metod i standardów umożliwiających prowadzenie kontroli i audytu wewnętrznego oraz przepisów regulujących ten obszar tematyczny.
Szczegółowe informacje na stronie WAT LINK
Zarząd PIKW
Miło nam poinformować, iż w dniu 11 czerwca 2018 roku, pomiędzy Wojskową Akademią Techniczną i Polskim Instytutem Kontroli Wewnętrznej została podpisana umowa o współpracy. Zakres współpracy obejmuje obszary w zakresie:
Jednym z pierwszych, planowanych działań jest przygotowanie programów i uruchomienie kilku kierunków studiów podyplomowych, które powinny być dostępne w ofercie już od października 2018 r.
Zarząd PIKW
16 marca 2018 roku na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Rzeszowskiego odbyło się III Podkarpackie Forum Audytu, kolejne tego typu przedsięwzięcie przygotowane przez organizacje skupiające ekspertów i certyfikowanych profesjonalistów kontroli wewnętrznej.
Aby zapoznać się z pełną treścią relacji zapraszamy tutaj lub na stronę Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego
W dniu 25 stycznia odbyło się II Małopolskie Forum Audytu w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza-Modrzewskiego. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z wydarzenia.
W imieniu Stowarzyszenia Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego oraz Komitetu Bezpieczeństwa Biznesu Krajowej Izby Gospodarczej mamy przyjemność zaprosić na Kongres Bezpieczeństwa Biznesu współorganizowany przez Krajowe Stowarzyszenie Ochrony Informacji Niejawnych.
W dniu 28 listopada odbyło się III Pomorskie Forum Audytu w Auli górnej Sopockiej Szkoły Wyższej w Sopocie. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z wydarzenia
W dniu 24 listopada odbyło się I Śląskie Forum Audytu w Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z wydarzenia
W dniu 23 listopada odbyło się II Dolnośląskie Forum Audytu w Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z wydarzenia.
Kurs modułowy - Audyt śledczy w procesie kontroli - Kompleksowa metoda wykrywania i dokumentowania zagrożeń przestępstwami gospodarczymi, oszustwami, nadużyciami i korupcją.
Szanowni Państwo,
Mieliśmy zaszczyt już po raz kolejny gościć Państwa na tym wyjątkowym wydarzeniu jakim jest Międzynarodowy Kongres Kontroli, Audytu, Antykorupcji i Zwalczania oszustw, który cieszy się już szesnastoletnią tradycją i nadal jest jedynym wydarzeniem o tym charakterze w Polsce. Umożliwia omówienie najważniejszych zmian i zagadnień w poszczególnych obszarach, jak również uzyskanie opinii ekspertów z Polski jak i z zagranicy.
Mamy nadzieję, że wydarzenie spełniło Państwa oczekiwania, a zdobyte informacje posłużą w karierze zawodowej jak i życiu prywatnym.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy!
Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej
W imieniu Stowarzyszenia Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego (SWBN) oraz Krajowego Stowarzyszenia Ochrony Informacji Niejawnych (KSOIN) serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w VII Konferencji Bezpieczeństwa Narodowego.
Link do artykułu: tutaj
Szanowni Państwo,
Jako że do kolejnej, szesnastej już edycji Międzynarodowego Kongresu Kontroli Wewnętrznej, Audytu Wewnętrznego, Antykorupcji i Zwalczania Oszustw pozostało niecałe pół roku, już dziś zachęcamy do zapoznania się z tym wyjątkowym wydarzeniem.
Aktualne informacje pojawiać będą się na stronie dedykowanej tegorocznemu Kongresowi: pod tym linkiem
Szanowni Państwo,
Jeszcze tylko tydzień przyjmowane będą zgłoszenia na VII Krajową Konferencję Kontroli Zarządczej - Termin zamknięcia zapisów upływa 20 kwietnia.
Formularz zgłoszeniowy można pobrać pod tym linkiem.
Adres do wysyłania formularzy: zgloszenia@pikw.pl
Fax: 22 620 94 36
Szanowni Państwo,
Mamy przyjemność poinformować, iż zdecydowaliśmy się przedłużyć naszą zniżkową ofertę na zgłoszenia udziału w VII Krajowej Konferencji Kontroli Zarządczej!
Promocyjna cena 249 zł/os za jeden dzień lub 349 zł/os za oba dni, obowiązywać będzie jeszcze kolejny tydzień - do 22 marca.
Serdecznie zapraszamy do skorzystania z ostatniej szansy na tańszy udział w wydarzeniu!
Już w kwietniu!
Szanowni Państwo,
Niedawno uruchomiliśmy zapisy na VII już Krajową Konferencję Kontroli Zarządczej, która odbędzie się w dniach 24-25 kwietnia 2017 r. w Warszawie.
Szanowni Państwo!
Z przyjemnością informujemy, iż w lutym odbywać się będą dwa Fora Audytu:
21 lutego 2017 - I Podbeskidzkie Forum Audytu w Bielsku-Białej
22 lutego 2017 - I Małopolskie Forum Audytu w Krakowie
Aby przeczytać o szczegółach i pobrać program czytaj więcej.
Spotkanie członków i sympatyków Stowarzyszenia Certyfikowanych Audytorów i Specjalistów ds. Kontroli Wewnętrznej z cyklu Narzędzia kontroli wewnętrznej.
Na temat: Przeciwdziałanie przestępstwom gospodarczym i korupcji.
Udział w Forum jest bezpłatny
Kontakt i zgłoszenia: sekretariat@cakw.pl
Spotkanie członków i sympatyków Stowarzyszenia Certyfikowanych Audytorów i Specjalistów ds. Kontroli Wewnętrznej z cyklu Narzędzia kontroli wewnętrznej.
Na temat: Compliance.
Udział w Forum jest bezpłatny
Spotkanie członków i sympatyków Stowarzyszenia Certyfikowanych Audytorów i Specjalistów ds. Kontroli Wewnętrznej z cyklu Narzędzia kontroli wewnętrznej.
Na temat: Informatyczne wsparcia zapobiegania oszustwom i nadużyciom gospodarczym.
Stowarzyszenia Certyfikowanych Audytorów i Specjalistów ds. Kontroli Wewnętrznej
Spotkanie członków i sympatyków z cyklu Narzędzia kontroli wewnętrznej na temat
Informatyczne wsparcia zapobiegania oszustwom i nadużyciom gospodarczym
Za udział w spotkaniu można uzyskać 2 punkty CPE (NASBA) i 2 punkty w Programie Ustawicznego Kształcenia Krajowej Listy Programu Audytu i Kontroli Wewnętrznej.
Zobacz materiał filmowy z kongresu
Studia podyplomowe współorganizowane z UTH im. H. Chodkowskiej w Warszawie
Z inicjatywy Pani Edyty Janeczek powstała
PETYCJA w sprawie nowelizacji ustawy o finansach publicznych
Zapraszamy do złożenia podpisu
Waldemar Ignaczak, Olga Dyczkowska-Uss Analiza śledcza w procesie kontroli
Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej, Warszawa 2016, ISBN 978-83-942845-1-0
Tylko do końca października książka do nabycia w promocyjnej cenie 35 zł (z VAT).
XV Międzynarodowy Kongres w Krakowie skupił 174 uczestników!
Jesteśmy już ponad 22 lata na rynku
Premiera najnowszej publikacji PIKW na XV Kongresie!
Uwaga! Ważna informacja dla członków Stowarzyszenia Biegłych ds. Przestępstw i Nadużyć Gospodarczych
Trwa rekrutacja na studia podyplomowe!
Serdecznie zapraszamy na I Forum Audytu w zakresie bezpieczeństwa informacji i zarządzania ryzykiem
Studia podyplomowe "Audyt śledczy"
Studia podyplomowe realizowane we współpracy z Collegium Civitas w Warszawie.
Wejście w nowy wymiar pozyskiwania oraz analizy informacji z wykorzystaniem narzędzia analizy śledczej.
Studia zostały opracowane na podstawie nowej publikacji PIKW pt: "Analiza śledcza w procesie kontroli"
Szczegółowe informacje na stronie Collegium Civitas LINK
Zapraszamy do udziału